Manşet HaberŞehir Hastaneleri

6 milyon kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi’nin açılış tarihi belli oldu mu?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

2 milyar lira harcanarak yapılan Türkiye’nin en büyük sağlık üslerinden biri olan Bursa Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor.  Peki Bursa Şehir Hastanesi ne zaman açılacak? Bursa Şehir Hastanesi’nin açılış tarihi belli oldu mu? Detaylar haberimizde…

Bursa Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor

Dev kapasitesi ile Bursa Şehir Hastanesi; Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve diğer yakın şehirlerle birlikte 6 milyon kişiye hizmet verebilecek.

Bursa Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor?

6 milyon kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi, 800 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Şehir Hastanesinde, Genel Hastane, Onkoloji, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri gibi bölümler yer alıyor.Toplamda bin 355 yatak kapasitesine sahip olacak Bursa Şehir Hastanesinde, 369 poliklinik ve 45 tane de ameliyathane hizmet verecek. 2 bin araçlık otoparka sahip hastanede refakatçiler için de spor tesisleri, yürüyüş yolları ve sosyal donatı alanları bulunacak. Bursa Şehir Hastanesinin 2019 yılının Temmuz yada Ağustos ayında hizmete açılması planlanıyor.

6 milyon kişiye hizmet verecek

Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4 bin 500 sağlık personeli istihdam edecek. Çanakkale, Balıkesir, Yalova ve diğer yakın şehirlerle birlikte 6 milyon kişiye nitelikli ve kapsamlı hizmet verecek bir bölge hastanesi olacak. Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi Doğanköy Mahallesi’nde inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi’nin yapımında sona gelinirken, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, sağlık alanında gelişmiş ülkelerin 40 yılda ulaşamadığı hedeflere, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde oldukça kısa sayılabilecek sürede ulaştığını söyledi.

Bursa Şehir Hastanesi

Salman, “Tamamlandığında Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Bilecik ve Bursa’da yaşayan yaklaşık 6 milyon kişiye hizmet verecek şekilde planlanan ve 745 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi’nde 301 yataklı genel hastane, 264 yataklı onkoloji, 197 yataklı kadın doğum ve çocuk, 275 yataklı kardiyoloji, 200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve 18 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere 6 tane hastaneyi bünyesinde barındıracak. Şehir Hastanesi 470 bin metrekare kapalı alana sahip olurken, projede 859 adet sismik deprem izolatörü kullanıldı. Dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetler hastanede hiçbir aksama yaşanmadan devam edecek.

2 milyar liraya mal olan Sağlık Üss’nde 1355 yatak olacak, 6 hastaneyi içinde barındıracak, 4500 kişi çalışacak.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu