Genel

80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlandı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlandı. Bugün itibarıyla 80 yaş üzeri vatandaşların sağlık kuruluşlarında aşılanmasına başlandı.

Aşı programının 1. aşamasında 980 binden fazla sağlık çalışanı ve eczacı aşı oldu. Ardından huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşların ve görev yapan personelin aşılanmasına başlandı.

85 ve 90 yaş üzeri evlerinde aşılandı

Basamak basamak devam eden 1. aşama aşı çalışmaları 90 yaş üzerindeki vatandaşların evlerinde aşılanmasıyla sürdü. 21 Ocak Perşembe günü 85 yaş ve üzerindeki vatandaşların da evlerinde aşılanmasına başlandı. Bu grupla birlikte eczane kalfa ve çalışanları da aşılandı. 1. aşamanın 4’üncü adımı bugün atıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 80 yaş üzeri vatandaşların sağlık kuruluşlarında aşılanmasına başlandığını açıkladı.

80 yaş üzeri sağlık kuruluşlarında aşılanacak

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, “Bilim Kurulumuzun önerisiyle hazırlanan program dahilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu