Şehir Hastaneleri

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine Engelsiz Hastane Plaketi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından “Engelsiz Hastane” plaketi verildi.
Tüm fiziki şartları engelliler için “erişilebilir” olan Hastaneye Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından “Engelsiz Hastane” plaketi verildi.
Seviye 6 Dijital Hastane sertifikasına sahip olan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Engelsiz Hastane” plaketi verilmesi nedeniyle, Konferans Salonunda tören düzenlendi.
Törene;Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emrah Ceviz, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Koray Daş, İşletme Müdürü Mehmet Karakuş, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve hastane çalışanları katıldı.
Başhekim Doç. Dr. Koray Daş, konuşmasında, “İnsanlar bir hastanede engellerle karşılaşıyorsa orada adaletten söz etmek mümkün değildir. Biz bugün burada engelsiz bir mekân olarak tanımlanmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Hepimiz engelli adayıyız ve biz de belki yarın engelsiz mekanlara ihtiyaç duyacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ise “Engelsiz Hastane” plaketi alan ilk şehir hastanesinin Adana Şehir Hastanesi olmasının bir Adanalı olarak kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Bu sürece katkı sunan herkesi kutluyorum. Dünyada en değerli şey insandır, insana verilen değerdir, her insan bir dünyadır” diye konuştu.
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emrah Ceviz da sağlığın; din, dil , ırk ayırt etmeden herkesin ulaşması gereken bir hak olduğunu vurgulayarak, “Engelsiz hastane olmak kolay ama sürdürebilmek zordur. Hepinizin bu güzelliği sürdürme konusunda gereken gayreti göstereceğini biliyor ve teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, “Engelsiz Hastane” plaketini, Başhekim Doç. Dr. Koray Daş ve İşletme Müdürü Mehmet Karakuş ve Destek Ve Kalite Hizmetleri Müdürümüz Nuri Karslıoğlu’na takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu