Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Aile Hekimi Dr. Velit Çelebi’ye Saldıran Kişi Tutuklandı

İstanbul Avcılar’da aşı olmak için akrabalarıyla gittiği aile  sağlık merkezinde, görevli Aile Hekimi Dr. Velit Çelebi ‘ye saldıran kişi tutuklandı.

Avcılar’daki aile sağlığı merkezinde yaşanan olayda yeni bir gelişme yaşandı. Aşı olmak için gittiği aile sağlığı merkezindeki doktora saldırarak yaralayan ve savcılığın talimatı ile ikinci kez gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandığı bildirildi.

Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezinde M.S.E. , kayın validesi ve kayın babası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi. Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi , hastaya beklemesi gerektiğini 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Bu yanıt karşısında sinirlenen M.S.E. Dr. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı, olaya tanık olanların araya girmesiyle doktor saldırganın elinden kurtarıldı. Doktor M.S.E. hakkında şikayetci olduğu şahsın göz altına alınarak tutuklandığı bildirildi.

BAKAN KOCA’DAN TEPKİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avcılar aile sağlık merkezine aşı için geldiği sırada doktora saldıran kişinin tutuklandığını bildirdi.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca şunları söyledi; “Avcılar’da görevli bir doktor arkadaşımıza saldıran M.S.E. gözaltına alınıp serbest bırakılmasından bir süre sonra tutuklanmıştır. Aşı için beklemesi gerektiği uyarısına tahammül edemeyen saldırganı kınıyoruz. Sağlık çalışanına şiddet, insan için hayat boyu utanılacak bir suçtur.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu