Şehir Hastaneleri

Ankara Şehir Hastanesine Taşınma ve Açılışı Süreci Başladı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Ankara Şehir Hastanesinin Taşınma ve Açılış Süreci

Ankara Şehir Hastanesi Açılışı Hakkında Sağlık Bakanlığının Resmi Yazısı Tüm Birim ve Yetkili Mercilere Gönderildi.

Sağlık Bakanlığının 06.02.2019 tarihinde Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, 09.02.2019 tarihi itibariyle de Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, yapımı tamamlanan Ankara Şehir Hastanesine taşınma süreci başlatılacaktır. Her iki hastanemizin taşınma süreci 11.02.2019 tarihinde tamamlanacak olup, Ankara Şehir Hastanesi hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu.

Gönderilen Duyuruda;

Konu: T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Şehir Hastanesinde Hizmet Sunumu

Kamu Özel İşbirliği Modeli ile yapımı devam etmekte iken hastane binasının hizmete hazır hale getirilebilmesi amacıyla 08.06.2018 tarihli ve 1571 sayılı Kuruluş Onayı verilen Ankara Şehir Hastanesinin;  Genel Hastane, Kalp Damar Hastanesi,  Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi, Ana Hastaneye ait kısımlar, Teknik Servis Binaları ve Atık Binasının, oluşturulan kabul komisyonu tarafından, onaylanmıştır.
Bu çerçevede; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile birlikte kullanım protokolü bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile birlikte kullanım protokolleri bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin müstakil hastane statülerinin kaldırılarak yapımı tamamlanan Ankara Şehir Hastanesinin Genel Hastane, Kalp Damar Hastanesi, Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi ve Ana Hastaneye taşınması,
1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 372 nci maddesinin değişik 2. fıkrası gereği işlem tesis edilerek, Ana Hastane ile birlikte Genel Hastane 591, Kalp Damar Hastanesi 470, Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi 506 yatak olmak üzere toplamda 1567 (bin beş yüz altmış yedi) yatak kapasitesi ile eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde  “T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Şehir Hastanesi” adı altında hizmete açılması 01.02.2019 tarih ve E.279 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu