HastanelerManşet HaberŞehir Hastaneleri

Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor?

Antalya Şehir Hastanesi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? Antalya Şehir Hastanesi hakkında detaylar.

Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? haberleri son dönemde gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? hakkında öne çıkan detaylar ve ayrıntılar merak edilirken Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? hakkında tüm detaylar araştırıldı. Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? haberleri, Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? detayları ve Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? hakkında merak edilenler. İşte, Antalya Şehir Hastanesi ne zaman açılıyor? hakkında merak edilenler! Ve detaylar!

Gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alan Baş dönmesi nedir? Baş dönmesi nedenleri neler olabilir? son dönemde vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor…İşte Baş dönmesi detayları…

Yapımı tamamlanan, Antalya Şehir Hastanesi açıldı mı? Antalya Şehir Hastanesi son durum , işte merakla beklenen Antalya Şehir Hastanesinin son durumu…

Açılmasına haftalar kalan Antalya Şehir Hastanesi yapımı ne durumda , açılışı ne zaman olacak işte merakla beklenen Antalya Şehir Hastanesinin son durumu…

Antalya Şehir Hastanesi

Antalya Kepez ilçesinde yapımına 2022 yılı mart ayında başlanan şehir hastanenin yapımında sona gelindiği 2024 yılı Mart ayında açılması planlanıyor. Aynı zamanda sağlık turizmine de hizmet verecek olan hastanede 155 yatak genel, 92 yatak çocuk, 91 yatak ortopedi/nöroloji, 100 yatak kadın doğum, 100 yatak KVC, 100 yatak onkoloji, 30 yatak FTR ve 20 yatak psikiyatri olmak üzere 688 akut yatak sayısı olacak.

Yoğun bakım 246 (yeni doğan ve yetişkin yoğun bakım toplam), diyaliz 20, iyotlu tedavi 8, palyatif 48, yanık klinik 10, enfeksiyon hastalıkları 18, mahkum 10 ile birlikte toplam yatak kapasitesi 1048 olacak.
Hastanede 39 ameliyathane, 301 poliklinik odası, 16 doğum salonu, 2 LINAC cihazı, 13 röntgen cihazı, 3 MR, 3 BT, 3 Anjio, 1 PET-CT, 2 SPECT-CT ile hizmet vermesi planlanıyor. 43 bin 783 metrekarelik oturma alanı olan hastane binası, medikal alanı 201 bin 820 metrekare, acil servis alanı 10 bin 900 metrekare planlanmış olup, 52 bin 320 metrekare açık otopark alanı, 30 bin 380 metrekare kapalı otopark alanıyla birlikte toplam 282 bin 357 metrekarelik kapalı alana sahip olacak.

Antalya şehir hastanesi ne zaman açılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada; “Muhtemelen önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde Antalya Şehir Hastanemizin resmi açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacak” açıklamasında bulundu.

Antalya Şehir hastanenin bin 400 yatak kapasitesine sahip olacağı, İstenildiğinde ise bin 750 yatağa ulaşacak  belirtildi.  40’ın üzerinde ameliyathane, 250’nin üzerinde yoğun bakım bölümü olacak. Özellikli bölümleri tamamen içerisinde barındıracak bir hastane olarak hizmet vermesini planlanıyor. Açıldığı zaman Antalya’daki mevcut hastanelerin hem yoğun bakım hem de normal servis yatağı kapasitesinde yüzde 50’ye yakın bir artış yaşanacak. Bu da mevcutta hem merkezde hem de ilçede bulunan hastaneler üzerindeki yükü fazlasıyla alıp, diğer hastanelerin rahatlamasını sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu