Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Araştırma Görevlisi Doktor Samet Turhan’a Hasta Yakınları Saldırdı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde meydana geldi. Hastalarını muayene eden göz hastalıkları  Araştırma Görevlisi Doktor Samet Turhan’a hasta yakınları saldırdı. Kolundan yaralanan ve gözlükleri kırılan doktor acil servise kaldırıldı.

Olay üzerine, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, tepki gösterdi:

Prof. Dr. Mustafa Çufalı; “Dün ne yazık ki hastanemizde meydana gelen, göz hastalıkları doktoru Samet Turhan’a yapılan saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu olayı şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum. Covid-19 sürecinde bizim sağlık personelimiz bu dönemde en fazla etkilenen, canla başla çalışan, özveriyle çalışan personelimiz hiçbir dönemde istemeyiz ama bu dönemde böyle bir menfur saldırının olması hiç kabul edilebilecek bir durum değil. Başka dönemlerde de kabul edemeyiz ama bu dönemlerde özellikle hassasız. İnsanlara yönelik hizmetlerini, personelimiz, doktorlarımız yerine getirirken böylesine şiddete maruz kalması kabul edilebilir durum değil. Konunun takipçisi olacağız. İnşallah bu tip olaylarla bir daha karşılaşmayız. Bu tip üzücü olaylar ne yazık ki zaman zaman oluyor. Ama her türlü gerekeni yapacağız” dedi

Ayrıca Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde göz doktoru olarak görev yapan Samet Turhan’ın hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasının ardından Zonguldak Tabip Odası Yönetiminden kınama geldi.

Zonguldak Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri ortak basın açıklaması yayımlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Ana Bilimdalı’nda görevli Asistan Doktor Samet Turan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin gerekli cezayı görmesi ve bu olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınarak sağlıkta şiddetin son bulmasını diliyoruz” denildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu