Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Avrupa’nın En Büyük Sağlık Tesisi – Bilkent Şehir Hastanesi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük kamu-özel iş birliği projesi olan ve yatırımı CCN Yatırım Holding tarafından gerçekleştirilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

CCN Yatırım Holding tarafından 890 milyon avroluk finansmanı sağlanarak, 2015 yılında finansman sözleşmesi imzalanan hastane, Türkiye’de kamu-özel iş birliği modelinde, kreditör konsorsiyumuyla ve uluslararası standartlarda kredi sözleşmesi imzalanmış en büyük sağlık projesi olma özelliği taşıyor.

3 bin 810 yatak kapasitesi ile dünyada üçüncü

Bir milyon 312 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, Genel Hastane, Ana Hastane Binası, Kalp ve Damar Hastanesi, Nöroloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Psikiyatri Hastanesi olmak üzere toplam 9 ana binadan oluşuyor.

2018’de 4 şehir hastanesi daha hizmete açılacak
Türkiye’nin en büyük şehir hastanesinin 5 Mayıs’ta açılması planlanıyor
Toplam 3 bin 810 yatak kapasitesi ile dünya sıralamasında üçüncü gelen hastanede, bin 11 poliklinik, 700 yataklı yoğun bakım ünitesi, 131 ameliyathane, 127 yataklı kemoterapi merkezi, 65 tedavi kabininin yer aldığı FTR (fizik tedavi ve rehabilitasyon) merkezi, 38 yataklı diyaliz merkezi ve 10 yataklı iyot tedavi servisi bulunuyor.

Ayrıca en modern teknolojilerle donatılan 7 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu laboratuvarlarda ve 17 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu görüntüleme hizmetleri alanlarında aynı anda yüzlerce tıbbi test ve görüntüleme işlemi yapılabilecek.

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te tüm sağlık hizmetleri devlet hekimleri tarafından verilecek. Herkes en kaliteli, hızlı ve konforlu sağlık hizmetini bugüne kadar olduğu gibi ücretsiz almaya devam edecek.

[divide]

Dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastane kompleksi olma özelliğine sahip Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılışı için geri sayım başladı. Önümüzdeki günlerde ilk bölümünün açılacağı dünyanın en büyük tek parçalı hastane kompleksinin nasıl işletileceğine ilişkin tüm ayrıntılar ortaya çıktı. Hastane, için yerli ve yabancı 8 banka 890 milyon euro proje finansman kredisi sağladı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Eyüp Gümüş, şehir hastanesiyle ilgili merak edilenleri SABAH’a anlattı. İşte Gümüş’ün söyledikleri:
İnşaat alanı tamamen bitti. Malzeme alımlarında sona yaklaşıldı. Taşınmada kaos çıkmaması için taşınmalar bölüm bölüm yapılacak. Şehir Hastanesi’nin önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi için çalışma yürütülüyor.
6 kuleden oluşacak. Zübeyde Hanım, Zekai Tahir, Numune, Ulucanlar, Yüksek İhtisas, Dış Kapı Hastanelerinin isimleri her kulede yaşatılmaya devam edecek.
Her kulenin altında kendine ait otopark olacak.
Şehir Hastanesi kampüsü içinde kalan Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi de ilk taşınan binalardan birisi olacak. Eski bina ise yıkılarak kampus alanı içine dahil edilecek.
Her kule 600 yataktan oluşacak. Toplam 3 bin 600 yataklı olacak.
Günlük 100 bin kişilik akış bekleniyor.

HER KULEYE BİR BAŞHEKİM
6 kulenin alt katı bitişik ameliyathane ve yoğun bakım servisi olarak hizmet verecek.
Her kule için bir başhekim görevlendirilecek. Doktor ve hemşirelerle ilgili işlemler ilgili başhekim tarafından yürütülecek. Toplam 6 başhekim atanacak.
İdari işlemler için bakanlıktan bir CEO görevlendirilecek. Hizmet satın alınan şirkettin de idari bir üst müdürü olacak.
Şirket ile bakanlık 25 yıllık kontrat imzalayacak.
Yönetim kontratında her türlü gecikme işlemi için karşılıklı penaltılar uygulanacak. Sağlık cihazının kaç dakika içinde tekrar işleme girmesinden, arızalı lambanın yapımına kadar tüm detaylar kontrat içinde yapılacak.

SORUNLAR TAHKİME GİDECEK
İkili anlaşmazlıklar için Beyaz Masa kurulacak. Her türlü sorun bu masaya getirilecek.
İkili çözümsüzlük olursa hukukçu finansçılar devreye girecek. Çözüm olmazsa bakanlığa başvurulacak. Bakanlık da çözemezse tahkime gidilecek.
Temizlik, yemek, çamaşırhane, otopark, hasta yönlendirme gibi hizmetler için bin 500 personel çalışacak.

METRO İLE ULAŞIM
Metro hastane içine kadar girecek.
Yeni yol yapım çalışması sona ermek üzere.
Hastaneye gelişlerde, hasta ve hasta yakınına yol gösterici personel görevlendirilecek.
Kadın doğum, çocuk, ortapedi, geriatri, fizik tedavi, kalp, akciğer, dahili bilimler branşlaşacak.
Türkiye’nin en özellili ameliyatları ve en ileri teknoloji sağlık hizmetleri burada verilecek.

 

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu