Genel

Başbakana Tepki “Burada basın mensuplarına şov yapmaya geldiniz”

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

İngiltere başkanı Boris Johnson, ziyaret için gittiği hastanede bir gencin tepkisiyle karşı karşıya geldi.
Hastane ziyareti sırasında Başbakan Johnson’ın yanına gelerek tepkisini dile getiren genç erkek, Başbakan’a “Burada basın mensuplarına şov yapmaya geldiniz” diyerek hastane ziyareti ile ilgili Boris Johnson’ı suçladı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan bir hastane ziyaretinde hastanedeki bir erkeğin, Boris Johnson’la aralarında geçen sözler, sosyal medyada da gündem oldu. Johnson, kendisine söylenen “Buraya basına gösteri yapmak için geliyorsunuz” sözlerinin ardından o an kayıtta olan basın mensuplarını göstererek “Hani Basın mensupları” diyerek soru sordu. Genç erkek, Boris Johnson’ın çıkışının ardından ‘Bunlar kim’ diyerek kayıttaki basın mensuplarını işaret etti.

NHS (Uluslararası Sağlık Hizmeti ) ile ilgili şikayetlerini dile getiren kişi, Jonson’a “Burada yeteri kadar doktor ve hemşire yok. NHS tamamen dağıtılmış durumda. Yıllardan beri bu sağlık hizmeti darmadağın olmuş durumda. Bana bugün yaptığınız bu gösterinin, basın mensuplarıyla hiç bir alakası olmadığını söylüyorsunuz. Sizin yalanlarınızla her şeyin düzeleceğine inanıyoruz’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

Yaşanan sözlü diyalogun ardından hastane ziyaretine devam eden başbakan Boris Johnson, akşam saatlerinde attığı tweetle, yaşanan olaya açıklık getirdi. Johnson, tweetinde “57 gündür başkanlık görevini yapıyorum. Benim işlerimden bir tanesi ise çevredeki insanlarla, onların yaşamış olduğu büyük sıkıntıları ve dertlerini dinlemek ve konuşmak. Beni desteklemeleri veya desteklememeleri bu konu da hiç önemli değil. Bugün bu genç adama teşekkür ederim, problemini benimle paylaştığı için. Bu durum utanılacak bir durum değil, işimin bir parçası” sözleriyle yaşamış olduğu tartışmanın videosunu sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Kaynak: https://t24.com.tr/video/ingiltere-basbakani-johnson-a-hastanelerde-hemsire-ve-doktor-yok-buraya-sov-yapmaya-geldiniz-tepkisi,22691

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu