Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Bilkent Şehir Hastanesi açılışına yine erteleme

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Bilkent Şehir Hastanesi ne zaman açılacak? 

Sağlık Web Haber – Şehir Hastanesi

Ankara’daki Bilkent Şehir Hastanesi’nin tüm bölümleri, 2020 yılında açılabilecek, yerel seçim öncesi ise sınırlı hizmet başlayacak.

TTB Başkanı Adıyaman, “Hastalar açısından ciddi mağduriyetler yaşanacak” dedi.
Yaşanan ekonomik krizin yarattığı durgunluk nedeniyle Bilkent Şehir Hastanesi’nin tamamının açılış tarihinin 2020 yılında ertelendiği öğrenildi. Yerel seçim öncesi ise Ankara’nın altı köklü hastanesinden taşınan bazı bölümlerle Bilkent Şehir Hastanesi’nde az sayıda bölüm hizmete açılacak.

CCN Holding tarafından yapımı gerçekleşen Bilkent Şehir Hastanesi’nin 2016 yılı Ekim ayında açılacağı duyurulmuştu. Ancak inşaat tamamlanamadığı için açılış 2017 yılı Kasım ayına ertelenmişti. Son olarak da Bakanlık açılış tarihi olarak “Nisan 2018” açıklaması yaptı. Edinilen bilgiye göre, hastane bu tarihte de tüm birimleri ile hazır olamayacak, yerel seçim öncesi sınırlı sayıda bölümde hizmet verilmeye başlanacak. Hastanenin 2020 yılından önce hizmete giremeyeceği öğrenildi.

Hastanenin tamamlanıp tamamen hizmete girmesi ile de şehir merkezinde bulunan Numune, Yüksek İhtisas, Atatürk, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Çocuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dışkapı Çocuk Sağlığı Hemotoloji ve Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nin bazı bölümleri önümüzdeki günlerde Bilkent’e taşınacak.

Kaynak: Birgun.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu