Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Bursa Şehir Hastanesi’nde sona doğru

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç ve Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, tamamlanması için son hazırlıkların sürdüğü Bursa Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti.

Bursa Şehir Hastanesi son durum

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Doğanköy’e inşa edilen altı hastanenin bir arada bulunduğu 1.355 yataklı Şehir Hastanesi’nin Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Bilecik gibi çevre iller için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç, “Şehir Hastanelerimiz bildiğiniz gibi kamu-özel ortak ortaklığında yapılıyor. Bu hastanelerde inşaatı üstlenen firmalar kendi alanlarında yetkin ancak işin kontrolü Bakanlığımızdadır. Bu sebeple hastanenin son durumunu yerinde değerlendirmek istedik. Şehir Hastanelerimiz açıldığı illerde sağlık hizmetlerinin kalitesini ciddi anlamda arttırdı. Hastanelerimizde son model radyoloji görüntüleme cihazları, modern sterilizasyon hizmetleri ve laboratuar hizmetleri veriliyor. Bursa Şehir Hastanesi’nin Bursa ve çevre illerdeki vatandaşlar için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bursa şehir hastanesi kaç yataklı

Bursa’da 5,5 milyon kişiye hizmet verecek şekilde planlanan Bursa Şehir Hastanesi’nde nitelikli sağlık hizmetlerine ağırlık verileceğinin altını çizen Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan da, “Hastanemiz; yanık, inme merkezleri, el cerrahisi, palyatif bakım merkezleri, reimplantasyon, kanser cerrahisi ile diğer nitelikli sağlık hizmetlerinin bir arada verileceği bir merkez olarak inşa edildi. Bunların yanı sıra içerisinde 175 erişkin yoğun bakım yatağı, 19 çocuk yoğun bakım yatağı yanı sıra 22 adet yeni doğan yoğun bakım yatağı, toplamda 1.355 yatak, 49 ameliyathane ve 314 poliklinik odası bulunacak. Hastanemizde iç düzenleme ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Bursa Şehir Hastanesi 800 bin metrekare alan üzerine inşa edilmiş Genel Hastane, Onkoloji, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri olmak üzere 6 hastaneden oluşan dev bir sağlık üssü. Açılış itibariyle 5,5 milyonluk bir hinterlanda sahip olan Bursa Şehir Hastanesi’nin 2030 yılında 7 milyonluk bölgeye hizmet vermesi hedefleniyor.

 

 

 

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu