Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Dereye Düşen Hemşire Halime Timurtaş Boğuldu, Eyyüp Güneş Kayboldu

Hemşire Halime Timurtaş Boğuldu, Hemşire Eyyüp Güneş Kayıp

Siirt Pervari ilçesinde bulunan Botan Çayında piknik yapmaya giden sağlıkçılar dereye düştü.

Piknik sırasında dengesini kaybeden hemşire Halime Timurtaş dereye düştü, onu kurtarmak için suya giren hemşire Eyyüp Güneş ise kayboldu. Bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi.

1 Hemşire Öldü Diğeri Kayıp

Sağlık çalışanları, piknik yapmak için dereye gitti. Piknik yapan sağlıkçılardan hemşire Halime Timurtaş, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek suya düştü. Akıntıya kapılan Timurtaş’ı gören arkadaşları da suya girip kurtarmak istedi.

Suya giren bazı kişiler tarafından Halime Timurtaş çaydan çıkarılırken, o sırada çevredekiler durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, Timurtaş’a kalp masajı yaptı. Timurtaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çaya giren 5 kişi de vatandaşlar tarafından kurtarılırken, hemşire Eyyüp Güneş ise kayboldu.

Bakan Koca’dan Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medyadan açıklamada bulundu açıklamasında; “ACI GÜNÜMÜZ. Siirt Pervari’de bir grup sağlık çalışanı arkadaşımız, piknik yapmak için Müküs Çayı kenarına gitti. Elini yıkadığı sırada, dengesini kaybedip akıntıya kapılan hemşire arkadaşımız Halime Timurtaş, çaydan çıkarılsa da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olay sırasında hemşire arkadaşımız Halime’yi çaydan çıkarmaya çalışanlardan hemşire Eyyüp Güneş kardeşimiz şu an kayıp. Arama kurtarma ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Vefat eden arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. En büyük temennimiz ise, kayıp arkadaşımız Eyyüp’ü sağ salim aramızda görmek. Hepimize büyük geçmiş olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu