Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Doktor Doğancan KILIÇ Hasta Tarafından Darp Edildi

AYDIN Didim Devlet Hastanesi, Acil Kliniğinde görevli doktor Doğancan KILIÇ hasta tarafından darp edildi.

Olay, Didim Devlet Hastanesinde meydana geldi. Polis ekiplerinin alkollü şüpheli olarak düşündükleri sürücüyü kontrol için hastaneye getirdi. Acil Serviste hasta, bir anda görevli Acil Servis Hekimi Dr. Doğancan Kılıç’a kafa attı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle şahıs uzaklaştırıldı, olayda aldığı darbe ile kaşı yarılan doktora 5 dikiş atıldı. Doktora saldıran şahıs ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı bildirildi.

Aydın İl Sağlık Müdürü’nden Kınama

Olay üzerine açıklama yapan Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz; “18 Aralık 2021 tarihinde saat 00.10 civarında Didim Devlet Hastanemiz Acil servisine kolluk kuvvetleri gözetiminde getirilen şüpheli tarafından, Acil Servis Hekimimiz Dr. Doğancan Kılıç saldırıya uğramıştır. Adli ve idari olarak gerekli soruşturmalar başlatılmıştır. Sürecin takibi her yönüyle bizzat müdürlüğümüzce yapılacaktır. Hekimimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yapılan bu menfur saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Tepki. Son dakika…

Sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sert tepkide bulundu, Bakan Koca;
“Didim Devlet Hastanesinde görevli hekime karşı, adli kontrol için hastaneye polis eşliğinde getirilen bir kişi tarafından ağır şiddet suçu işlendi, arkadaşımıza dört dikiş atıldı. Failin serbest bırakılması hepimizi yaraladı. Başlatılacak yasal sürecin kararlı takipçisi olacağız” dedi.

 

Doktor Doğancan Kılıç’a saldırı olayında flaş gelişme!

Söke Cumhuriyet Başsavcılığı, adli muayene işlemi için götürüldüğü Didim Devlet Hastanesinde görevli doktora saldıran ve 18 Aralık’ta serbest bırakılan zanlının, ortaya çıkan kamera kayıtlarının ardından gözaltına alındığını bildirdi.

 

 

Sağlık Web Haber

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu