Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Doktor Kenan Alioğlu Koronavirüs Nedeniyle Vefat Etti

Koronavirüs salgınında varyantların ortaya çıkmasıyla birlikte vaka sayıları temmuz ayında 5 binin altında iken bu sayı 17 Eylül itibarıyla vaka 27 bin 692, vefat sayısı 237 oldu. Uzmanlar, salgın nedeniyle hayatlarını kaybedenlerin büyük çoğunluğunun aşı olmayan kişilerden oluştuğunu söylüyor. Daha sonraki sırada ise tek doz aşı olanlar geliyor. Delta varyantının ölüm sayılarını artırması üzerine uzmanlar aşının önemini vurgularken, aşı olmayan bir doktor daha koronavirüsten hayatını kaybetti.

Kocaeli  Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon doktoru olarak görev yapan ve Koronavirüs aşısı yaptırmayan Doktor Kenan Alioğlu (43), virüse yenik düştü.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Doktor Kenan Alioğlu, yaklaşık 15 gün önce bazı semptomlar göstermesi üzerine Koronavirüs testi yaptırdı.

Testi pozitif çıkan ve durumunun ağırlaşması üzerine Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Durumu ağırlaşan Kenan Alioğlu, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Entübe edilen Alioğlu, hayatını kaybetti.

Alioğlu’nun hayatını kaybettiğini öğrenen meslektaşları üzüntü yaşadıklarını söyledi. Meslektaşları, ısrarcı olmalarına rağmen Alioğlu’nun aşı olmadığını belirtti.

Hayatını kaybeden doktorun cenazesi  hastane e düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Türk Tabipler Birliği (TTB) de yaşamını yitiren Alioğlu için başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda; “Kocaeli’de SBÜ Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Kenan Alioğlu’nu Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu