Şehir Hastaneleri

Etlik Şehir Hastanesi Açılışa Gün Sayıyor

Etlik Şehir Hastanesi açılış için geri sayıma başladı. İnşaat çalışmalarına hız verilen ve 2022 yılının Mart ayında açılması düşünülen Etlik Şehir Hastanesi hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Etlik Şehir Hastanesi Açılış Öncesi İnceleme

Etlik Şehir Hastanesi açılışına kısa süre kala Ankara Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Avni Uygar Seyhan ve Ankara İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma Etlik Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
İncelemede, hastane inşaatının ilerlemesi, altyapı çalışmaları ve plan dahilinde bulunan ileriki süreçler yetkililerle detaylıca ele alındı.

Etlik Şehir Hastanesi

Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Kamu ve Özel işbirligi anlaşmasına istinaden yapılan bir hastane projesidir. Bu proje 3.624 yatak (+100 yataklı klinik otel) kapasitesi, 1,1 milyon m² üzerinde kapalı alanı ve 1,1 milyar Avro yatırım değeri ile dünyanın en büyük hastane projeleri arasında yer almaktadır.

Hangi Bölümler Açılacak

Etlik Şehir Hastanesi’ne açılması düşünülen hastaneler; kadın hastalıkları ve doğum; çocuk sağlığı ve hastalıkları; kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi; onkoloji; ortopedi ve nörolojik bilimler ve  genel hastane açılması planlanmaktadır.

Verilecek Hizmetler

Hastane açıldıktan sonra  Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş hizmetleri (radyoloji, nükleer tip, radyoterapi, radyo cerrahi, tıbbi laboratuvarlar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri, Sterilizasyon Hizmetleri, tıbbi atik, hastane bilgi yönetim sistemleri, hasta karşılama ve refakat hizmetleri, yardım masası, yemek, temizlik, çamaşır, güvenlik, otopark, teknik bakim onarım, biyomedikal hizmetler) firma tarafından sunulacaktır.

Rakamlarla Etlik Şehir Hastanesi

Yatak Kapasitesi: 3.624

Poliklinik Sayısı: 1.031

Tek Kişilik Oda: 1.943

Çift Kişilik Oda: 738

Ameliyathane Sayısı: 125

Yoğun Bakım Yatak Sayısı: 697

Taşınacak Hastaneler

1-Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH
2-Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı EAH
3-Etlik Zübeyde Hanım Kadın Doğum EAH
4-Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji EAH
5-Ulus Devlet Hastanesi Pursaklar Devlet Hastanesine taşınması öngörülmektedir.
6-Ulucanlar Göz EAH

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu