Hastanelerİl Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Gebze Fatih Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından her aşamasının anlık olarak takip edildiği hastanenin açılış ve tescil işlemlerini gerçekleştirmek için İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney beraberindeki ekip ile hastanede değerlendirmelerde bulundu.

“Hem hastalarımız hem de personelimiz çok mutlu”

Hastanedeki genel değerlendirmenin ardından konuşan Ergüney “Bugün bizim için tarihi bir gün. Çok büyük emekler harcanan hastanemizin devreye alınmasının mutluluğu heyecanını yaşıyoruz. 400 yataklı hastanemiz, 70’ e yakın yoğun bakım yatağı olan, çok geniş bir acili, her çeşit ünitesi içerisinde olan İlimizdeki Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra en büyük devlet hastanesi. Hastanemizi gezdik dolaştık hem hastalarımız hem de personelimiz çok mutlu. Bölgemizde çok güzel bir yatırım oldu. Bugün itibariyle tam kapasiteli olarak hizmet vermeye başladı. Önümüzdeki bir sene boyunca çalışmalar yoğun bir şekilde devam edecek. Yeni birimler ve yeni cihazlar eklenecek.

“Bir yıl içerisinde nitelikli hizmetler artmaya devam edecek”

Sağlık Bakanlığımız önümüzdeki aylarda hastanemizde farklı branşlarda uzman hekim ve sağlık çalışanları sayısını arttıracak. Bir yıl içerisinde anjiyo hizmetlerimiz ve akabinde kalp cerrahisi hizmetlerimiz başlayacak. Nitelikli hizmetler artmaya devam edecek. Yine nükleer tıp, yani sintigrafi hizmetimizde devreye alınmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hastanemiz İstanbul’ a olan hasta akışını bölgede önleyerek, İlimizi rahatlatacak. Güçlü kadrosu, yoğun bakım ve tecrübeli ekibiyle travma hastanesi olarak ciddi hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Bizler de durmayacağız, sürekli olarak yeni birim, cihaz ve ünitelerin kazandırılması için çalışmalara devam edeceğiz. Ülkemize, İlimize, bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Yürümeye değil koşmaya geldik”

Hastane Başhekimi Uz. Gökhan Nalbant “Göreve başladığımızdan andan itibaren yoğun iş temposuyla, yürümeye değil koşmaya geldik düşüncesiyle iş yapmaya çalıştık. Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığınızın desteğiyle yeni donanımlarıyla 400 yataklı hastanemize kavuştuk. Bunun haklı gurunu yaşıyoruz. Başta Gebze halkı olmak üzere tüm Türkiye’ye yeni hastanemiz hayırlı olsun.Temelinden itibaren hastanemizde emeği olan herkese teşekkürü borç biliriz” diyerek hayırlı olması dileklerini iletti.

Yeni Hastane Binası Çok Konforlu ve Özellikli

Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni binasında; 20.000 metrekare arsa alanı ve 56.000 metrekare kapalı alanda, 400 hasta yatağı,12 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 35 kişilik fizik tedavi ünitesi, tek kişilik doğum odaları, diyaliz ünitesi, endoskopi ünitesi, kalp damar cerrahisi ve koroner yoğun bakım ve daha pek çok özellikli birim bulunuyor. Yeni hastanedeki tüm mobilya, mefruşat ve tıbbi cihazlar en son model ve teknolojiye sahip olacak şekilde hizmete sunuluyor. Yataklı servislerde 90 tek yataklı, 121 çift yataklı oda, her katta suit oda, her hasta odasında çalışma masası, televizyon, WC-banyo ve dinlenme salonları bulunuyor.

 

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu