Kimdir?

Göz Doktoru Mustafa Köşker

DOÇ.DR. Mustafa KÖŞKER

DOÇ.DR. Mustafa KÖŞKER, 2000-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu.

2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında (TUS) 21. olarak istediği bölüm olan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göz hastalıkları ihtisasını kazandı.

2011 yılında Göz hastalıkları uzmanı oldu. 2011-2012 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Wills Eye Hospital’da Prof. Dr. Christopher J. Rapuano’nun yanında Kornea Hastalıkları ve Refraktif cerrahi üzerine 1 (bir) yıl süreyle ‘Research Fellow’ olarak çalıştı. Bu dönemde Kornea Nakli ve Keratokonus konularında birçok çalışma yaptı.

2014-2021 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kornea, Katarakt, Kontakt Lens ve Oküloplastik Cerrahi Birimlerinde çalıştı.

Doktor Mustafa Köşker Yorumları – Haberleri

“Geç dönemde başvurulsaydı kalıcı görme kaybı olabilirdi”
Ameliyatı gerçekleştiren göz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Mustafa Köşker, küçük Riham’ın iki gözünde korneadaki probleme bağlı görme kaybı ile kendilerine getirildiğini söyledi.

Korneayı, bir evin dışa açılan penceresi olarak yorumlayan Köşker, “Bu pencere puslandığında görme yetisi azalır. Biz de Riham’a görme kaybı sorununun ortadan kalkması için kornea nakli yaptık. Her iki gözüne de belli aralıklarla nakil gerçekleştirildi. Şu anda sağlığı iyi, normal çocuklar gibi oyun oynayabiliyor ve yaşamına devam edebiliyor. Bu da hastamız ve ailesi kadar bizi de mutlu ediyor.”

Kornea nakli yapılmasa Riham’ın ilerleyen süreçte kalıcı görme kaybı ile karşı karşıya kalabileceğine dikkati çeken Köşker, “Erken dönemde müdahale çok önemli. Geç dönemde başvurulsaydı, nakilden bu kadar fayda sağlanamayabilir ve kalıcı görme kaybı olabilirdi.” dedi.

Yorumlar
T.B…..  Dünya Göz Keçiören hastanesinde Mustafa hoca eşliğinde lasik yöntemi ile göz çizdirme ameliyatı oldum. Gerçekten her anlamda çok ilgiliydi ve hiçbir sorun yaşamadan bu süreci atlattım. Şu anda iyi ki Mustafa hoca diyorum 🙂 Umarım sizde tercih edersiniz ve memnun kalmamak için hiçbir sebep olmadığını görürsünüz :))

Kornea Nakli
Kornea, gözün en ön kısmında yer alan, ışığı odaklayan ve gözü dış etkenlerden koruyan saydam ve kubbe şeklinde bir dokudur. Kornea, ışığın net bir şekilde kırınımı için saydam olmak zorundadır. Bu nedenle korneadaki bir bulanıklık veya şekil bozukluğu görmeyi ileri derecede bozar.

Keratokonus
Keratokonus hastalığı, gözün en ön kısmında yer alan korneanın incelmesi ve öne doğru sivrileşmesidir.

Katarakt
Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan ve görmeyi sağlayan göz merceğinin saydamlığını kaybederek matlaşmasıdır. Başka bir deyişle görüşün, buğulanmış bir camın arkasından bakıyormuş gibi bozulmasıdır.

Göze gelen ışık katarakt nedeniyle lensten geçip gözün arka kısmına rahatça geçemeyeceği için kişinin görmesinin bozulmasına neden olur.

Doktor Mustafa Köşker Kimdir?

Doktor Mustafa Köşker, 2000-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu.

2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında (TUS) 21. olarak istediği bölüm olan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göz hastalıkları ihtisasını kazandı.

2011 yılında Göz hastalıkları uzmanı oldu.

2011-2012 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Wills Eye Hospital’da Prof. Dr. Christopher J. Rapuano’nun yanında Kornea Hastalıkları ve Refraktif cerrahi üzerine 1 (bir) yıl süreyle ‘Research Fellow’ olarak çalıştı. Bu dönemde Kornea Nakli ve Keratokonus konularında birçok çalışma yaptı.

2014-2021 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kornea, Katarakt, Kontakt Lens ve Oküloplastik Cerrahi Birimlerinde çalıştı.

Bu süre içinde birçok Kornea cerrahisi (Kornea nakilleri – Tam Kat ve Lameller-, Keratokonus için kornea çapraz bağlama tedavileri, amnion örtme, limbal kök hücre nakilleri vs..), Katarakt cerrahisi (Akıllı mercek, torik IOL uygulamaları ve sütürlü-sütürsüz lens fiksasyonu), Oküloplastik cerrahi ameliyatı (üst ve alt kapak blefaroplasti, kaş kaldırma, entropion ve ektropion, göz yaşı kanalı tıkanık cerrahileri) gerçekleştirdi.

Göz Doktoru Mustafa Köşker Kliniği İletişim Bilgileri:

Adres: Dünyagöz KEÇİÖREN/TUNUS Hastanesi

Telefon: (+90) 544 106 44 43

Mail: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu