Hastaneler

Hakkâri Devlet Hastanesi büyük dönüşüm

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Hakkâri Devlet Hastanesi’nde, Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla sağlık alanına yeni yatırımlar yapılmaya devam ediyor.

Hakkâri’de sağlıkta büyük dönüşüm

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkanvekili İdris Akbıyık, Hakkâri Devlet Hastanesi’nde Kalp Merkezi bünyesinde kurulan Anjiyografi Ünitesi ile Koroner ve KVC Yoğun Bakım Ünitelerinin genişletilerek hizmete girdiğini söyledi.

Hakkâri Devlet Hastanesinde genel yoğun bakım ünitesinin ise 3’üncü basamağa çıkarıldığını ifade eden Akbıyık, “Daha önceleri anjiyo olabilmek için çevre illere gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız Anjiyografi Ünitesi sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmuş oldu. Sağlık Bakanlığımızca Hakkâri’ye tahsis edilen tam donanımlı 6 adet ambulans hizmete sunuldu. Yeni alınanlarla birlikte ilimizde ambulans sayısı 54’e çıktı.

Ambulanslarımız zorlu kış şartlarında vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi. Anjiyografi Ünitesi ile Koroner ve KVC Yoğun Bakım Ünitelerinin açılış törenine Hakkâri Valisi ve Belediye Başkanvekili İdris Akbıyık, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Sağlık Müdürü Hamdullah Kara ile sağlık çalışanları da katıldı.   (SABAH)

Hakkari devlet hastanesi kaç yataklı?

160 yataklı ve hemen hemen her branştan uzman hekimlerin bulunduğu modern donanımlı Hakkari Devlet Hastanesi, çevre iller başta olmak üzere yurtdışından da hasta almaya başladı.

Hakkari devlet hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği Doktorları

  •  Op.Dr.Ayşegül MUT
  •  Op.Dr.Arzu YORULMAZ
  •  Op.Dr.Sultan CANAN

Hakkari Devlet Hastanesi Adresi: Dağgöl, Gençlik Cd. No:2, 30000 Hakkâri Merkez/Hakkari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu