Sağlıklı Yaşam

Hiç gitmediği hastanede muayene olduğunu öğrendi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde emekli makine mühendisi Ezel Kundak (73), E-Nabız uygulamasını kontrol ettiği sırada 29 Aralık’ta İstanbul’daki özel bir hastanenin kardiyoloji servisinde kimlik bilgilerinin kullanılarak muayene olunduğunu ve yazdırılan ilacın alındığını gördü. Kundak, savcılığa başvurarak, özel hastane ve kimlik bilgilerini kullanan kişiden şikayetçi oldu.

Şarköy’de yaşayan Ezel Kundak, koronavirüs aşısıyla ilgili bilgilere ulaşmak üzere -Nabız uygulamasına girdi. Kundak, bilgilerini kontrol ettiği sırada 29 Aralık’ta İstanbul’daki özel bir hastanenin kardiyoloji servisinde kimlik bilgilerinin kullanılarak muayene olunduğunu ve 31 Aralık’ta da adına yazılan reçeteyle eczaneden ilaç alındığını gördü. Şarköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran Ezel Kundak, özel hastane ve kimlik bilgilerini kullanan kişiden şikayetçi oldu.

E-Nabız uygulamasında muayene olduğu İstanbul’daki özel hastaneye hayatında hiç gitmediğini belirten Kundak, “Olayı öğrendikten sonra ilgili hastaneyi de aradım. Hastane yetkilileri bana şahsın telefonla randevu alarak muayeneye geldiğini söyledi. Ben de, o hasta orada ölse ben kendimi yaşıyor olarak nasıl ispat edeceğim diye sordum. Bana, haklı olduğumu söyleyip özür dilediler. Bu duruma benim kadar onlar da şaşkın” dedi.

Ezel Kundak, hem hastane hem de adına muayene olan kişiden şikayetçi olduğunu dile getirerek, “Kimlik göstermeden o kişiye hizmet verdiğinden dolayı hastaneden de şikayetçiyim. Çünkü hastaneye gittiğimde benden kimlik istiyorlar. O şahıs niçin kimlik göstermedi veya ne tür kimlik gösterdi? Aradığımda o vatandaşın telefonla randevu aldığı söyleniyor. Ben de randevu alıyorum ama gittiğim zaman kimlik istiyor hastane. O hastaneler kimlik göstermeden bu şahsa nasıl hizmet vermiş? O şahsı kaydeden, sorumlu hastayı nasıl kabul etmiş. Bu olay bir nevi dolandırıcılık. Başkasının adına devleti dolandırmak” diye konuştu.

 

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu