Kimdir?

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK Kimdir?

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK Kimdir? Hüseyin Kürşat KIRBIYIK  detayları ve Hüseyin Kürşat KIRBIYIK hakkında detaylar.

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK haberleri son dönemde gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Hüseyin Kürşat KIRBIYIK özgeçmişi hakkında öne çıkan detaylar ve ayrıntılar merak edilirken Hüseyin Kürşat KIRBIYIK hakkında tüm detaylar araştırıldı. Hüseyin Kürşat KIRBIYIK haberleri, Hüseyin Kürşat KIRBIYIK detayları ve Hüseyin Kürşat KIRBIYIK hakkında merak edilenler. İşte, Hüseyin Kürşat KIRBIYIK hakkında merak edilenler! Ve detaylar!

Gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alan Hüseyin Kürşat KIRBIYIK Kimdir? Hüseyin Kürşat KIRBIYIK kaç yaşındadır? Hüseyin Kürşat KIRBIYIK  nerelidir? son dönemde vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında…

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK Kimdir?

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.
Hüseyin Kürşat KIRBIYIK 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı. 12 Mayıs 2022 tarih ve 31833 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne Valisi olarak atanmıştı.
22 Haziran 2023 tarih ve 2023/308 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Kürşat KIRBIYIK evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu