İl Sağlık Müdürlüğü HaberleriManşet HaberSağlık Personeli Haber

İl Sağlık Müdürlüğü Banka Promosyonu Güncellemesi

Banka Promosyonu

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Tüm sağlık çalışanları banka promosyonunun düşük kalması sonucu mağdur oldu, Sağlık personeli başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Mersin…. İl Sağlık Müdürlüğü Banka Promosyonu Güncellemesi’nin yeniden yapılanmasını istiyor.

Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları çalışanlara büyük kayıp yaşattı, özellikle sağlık çalışanlarına ödenen banka maaş/ücret/aylık promosyonlarının artan enflasyon nedeniyle güncellenmesi talebi gündemde. Bu yönde çalışanlardan ve sendikalardan haklı talepler geliyor.

Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları enflasyon karşısında erimiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları mağdur oldu. Bilindiği üzere enflasyonda yaşanan artışla birlikte kamu çalışanlarının maaşlarına da zamlar yapılmıştır. Yüksek enflasyona karşı bankalarla yapılan promosyon anlaşmalarının da yenilenmesi elzem hale geldiği sağlık personeli tarafından dile getiriliyor.

Banka Promosyonunan Sağlık Çalışanları ve Sendikalar Tepkili

Yeni promosyonlar 4 yıllık 35 bin liraya kadar çıkarken eski promosyonlar çok cüzi miktarlarda kalmıştır. Bankaların karı hızla artarken çalışanların promosyonları pula dönmüş durumda. Bankaların karı artarken çalışanların emeğinin değersizleşmesi kabul edilemez.

Son yıllarda yaşanan yüksek enflasyon ve ekonomik kriz karşısında kamu emekçilerinin alım gücü ciddi düşüşler yaşamıştır.

Haziran 2021 öncesi bir çok ilde 3-5 yıllığına imzalanan banka promosyon sözleşmeleri ile emekçilerin eline 3-5 bin TL arası ek bir gelir geçmişti. Ancak yeni dönemde yapılan banka promosyon sözleşmelerinde bu rakam 25-30 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Özellikle 2021 yılı ve öncesinde 3 ile 5 yıllık promosyon sözleşmesi yapılan iş yerlerinde çalışan emekçiler, ciddi hak kaybına ve eşitsiz bir uygulamaya maruz kalmışlardır.

Mağduriyetlerin giderilmesi için İl Sağlık Müdürlükleri bankalara yazı yazarak promosyon ücretlerinin güncellenmesini istediler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu