Manşet HaberSağlık Personeli Haber

İstanbul’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım

Sağlık çalışanları salgın ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçları ile İSPARK’ları ücretsiz kullanabiliyordu. İBB Başkanı İmamoğlu, korona ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarının bu haklarına kaldırmıştı, söz konusu hak 1 Temmuz’da kaldırılmıştı. Şimdi İstanbul’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım yeniden verildi…İşte sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşımın detayları…

Korona ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşımada ücretsiz seyahat edilmesi ile İSPARK kullanımın yine sağlık çalışanlarına ücretsiz edilmişti. Peki sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım geri mi geldi?

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde, 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı.

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ’ye ait otoparklardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren ve temmuz ayında meclisten geçtikten sonra İBB Başkanı İmamoğlu tarafından veto edilen karar yeniden gündeme geldi.

Komisyon, kararın yeniden meclisten geçmesi ve oluşacak zarar için de İSPARK’a sübvanse ödemesi yapılmasının uygun olduğunu bildirdi.

Yapılan tartışmaların ardından gündem maddesi, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından ”ısrar kararı” olarak kabul edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu