HastanelerManşet HaberŞehir Hastaneleri

Kocaeli Şehir Hastanesi ne zaman açılacak?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Kocaeli Şehir Hastanesi ne zaman açılacak? 2015 yılında temeli atılan ve yıllardır yapımı süren Kocaeli Şehir Hastanesi‘nin açılış tarihi inşaatı yapan Türkerler Holding tarafından duyuruldu.

20 Mayıs 2015 tarihinde dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından temeli atılan Kocaeli Şehir Hastanesi’nin, 29 Ekim 2017 tarihinde açılması planlanıyordu.

Ancak aradan 3.5 yıl geçmesine rağmen inşaat çalışmaları hala bitirilemedi. Kocaeli Şehir Hastanesi’nin açılış tarihi inşaatı yapan Türkerler Holding tarafından duyuruldu.

 Kocaeli Şehir Hastanesi 30 Kasım 2021 de açılacak

Kocaeli Şehir Hastanesinin inşaat çalışmasını yapan Türkerler Holding, inşaat çalışmalarının %75’inin tamamlandığını duyurarak bir açıklama yayımladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” Marmara Bölgesi’nin büyük bir bölümüne hizmet edecek olan 1.218 yatak kapasiteli Kocaeli Şehir Hastanesi’nin 30 Kasım 2021 tarihinde açılması planlanmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi ayrıca günlük 12.530’u ayakta tedavi edilen hasta ve 3.858 çalışan personeli ile birlikte, toplamda 47.000 kişiye hizmet edecektir. 388.585 m² kapalı inşaat alanına sahip hastanenin yapımı %75,2 oranında tamamlanmış. Zamanında açılabilmesi için tüm çalışmalar aralıksız sürmektedir.

“İŞİN BİTİRİLMESİNE ODAKLANILDI”

Bugün itibarı ile şantiyede 444 direkt ve 291 endirekt olmak üzere toplam 735 personel görev yapmakta olup, personel sayısı hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. Şantiye yapım hızının artmasıyla orantılı olarak makine, ekipman ve iş gücü mobilizasyonu da hızla tamamlanmakta olup tüm yapım faaliyetleri aksamadan devam etmektedir.

Ortaklığın; piyasa, tedarikçi ve alt yüklenicilere sözleşme, protokol ve zeyilnamelere dayalı tüm ödemeleri yapılmış, gerekli tüm tedbirler alınmış ve karşılıklı anlayışa dayalı huzurlu bir iş ortamı sağlanarak işin bitirilmesine odaklanılmıştır.”

Kocaeli Şehir Hastanesi kaç yataklı?

Toplam 1218 yatak kapasiteli 6 hastaneden oluşan, 368 bin 668 metrekarelik alanda inşaatı süren Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü, Kocaeli tarihinin en büyük sağlık yatırımı olarak nitelendiriliyor.

Anadolu Otoyolu’nun kenarında konumlandırılan Kocaeli Şehir Hastanesi, hizmet vereceği alan olarak bölgenin en büyük ve işlevsel hastanesi özelliğini taşıyor. Hastane, tüm bölgenin sağlık ihtiyacını karşılayacak altyapı ve teknolojik donanıma sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu