BakanlıkŞehir Hastaneleri

Konya Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak ve bir dizi program için memleketi Konya’ya gitti.

Bakan Koca ziyaretin ilk durağı olan Kulu’da yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanı olarak memleketinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koca, yeni dönemde hem ülke genelinde hem de Kulu’da hizmete hız kesmeden devam edeceklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önemli olan bu dönemde milletimizin gönlüne girebilmek olmalı. Milletin teveccühüne mazhar olabilmek. Halka ve Hakk’a karşı mahcup olmamak önemli. Emanetinize sahip çıkmak önemli. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli sağlık hizmeti verme gayretindeyiz. Önümüzdeki dönemde sağlık alanında 82 milyon vatandaşımıza hakkaniyetli, kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetini sürdürülebilir kılmayı kendimize hedef koyduk. Özellikle sağlık alanında, sağlık turizminin de merkezi olan şehir hastanelerini, bölgenin sağlık üssü yapan yeni bir döneme giriyoruz.”

Konya Şehir Hastanesi

Konya’da yapımı devam eden 1250 yataklı şehir hastanesine ilişkin bilgi veren Koca;

“Konya’da da şehir hastanemizin inşaatı devam ediyor. 1250 yataklı Konya Şehir Hastanemizin en geç önümüzdeki yıl (2020) açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.


Konya Karatay Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün kamu-özel işbirliği modeliyle yaptırdığı Konya Karatay Şehir Hastanesi’nin 2020 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Toplam Yatak Kapasitesi: 1250

Poliklinik Sayısı: 312

Tek Kişilik Oda: 234

Çift Kişilik Oda: 156

Ameliyathane Sayısı: 36

Yoğun Bakım Yatak Sayısı: 180

Diyaliz Yatak Sayısı: 26

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu