Koronavirüs

Korona ilacı ölümü azaltıyor

ABD merkezli ilaç şirketi Eli Lilly and Co’dan umut verici bir açıklama geldi. Korona ilacı ölümü azaltıyor.

Korona virüsü salgınına karşı bütün yöntem ve çözümlerin insanlığı kurtarması beklenirken Eli Lilly and Co’nun geliştirdiği antikor terapisinde çok olumlu sonuçlar elde edildiği açıklandı.

Korona ilacı ölümü azaltıyor

ABD’li şirket büyük kapsamlı inceleme sonucunda bamlanivimab ve etesevimab isimli iki farklı antikorun kullanıldığı ilacın hastaneye yatış ve ölüm oranını yüzde 87 oranında azalttığını duyurdu. Daha önce yapılan incelemelerde bu oran yüzde 70 seviyesinde kalırken uzmanlar bu ilacın hafif ve ağır hastalarda kullanılabileceğini duyurdu.

Araştırmayı yürüten ve Eli Lilly and Co’nun bilimsel araştırmalardan sorumlu genel müdür yardımcısı olan Daniel Skovronsky, “Bu verilerin daha da iyiye gitmesini bekliyorum. İlaçların faydasını gösterdiği bazı diğer hastalıklar da mevcuttur” dedi.

Korona ilacı ölümü azaltıyor, ABD’li yetkililer Şubat ayında ağır yan etki gösteren hastalarda kullanılmak üzere Eli Lilly and Co’nun ilacına kullanım onayı vermişti.

Skovronsky, iki ilacın birlikte kullanılmasının Korona virüsünün mutasyona uğramış türlerine karşı da koruma sağlayabileceğini dile getirdi. Skovronsky, “Bu kombonun ABD’deki bütün varyantları kontrol altına alabileceğine eminiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu