Manşet Haber

Koronavirüs yasaklarının kalkacağı tarih

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, koronavirüs yasaklarının kalkacağı tarih Sağlık Bakanlığı’nda yetkili bir isme dayandırdı. Koronavirüs salgınında sayılar düşerken yasakların kalkacağı tarihin 15 Mart olduğu belirtildi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, koronavirüs yasaklarının kalkacağı tarih ile ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan etkili ve yetkin bir isme dayandırdı. Aktarılana göre, Mart ayının ortalarına kadar yaklaşık 2 milyon kişinin aşı olmasıyla birlikte yasakların büyük bir bölümünün 15 Mart’ta kaldırılacağı belirtildi.

Muharrem Sarıkaya şunları yazdı: “Bakanlığın etkin ve yetkin isminin şu sözleri önemli: “Hedefimiz 15 Mart’ta bu sayıya ulaşmamız halinde yasakların büyük bölümünü  kaldırmak, okulları ve restoranları açabilmek…”Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yaptığı son açıklamada, sokak kısıtlamalarının etkisinin çok güçlü olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “Hasta sayısı yaklaşık 1 aylık süreçte 7 binden 1500 civarına düştü. Aşının ilk dozunun yapılacağı zamanı 15 Ocak gibi düşünsek, ikinci doz 28 gün sonra yapılacak, buna göre 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır” demişti.

Kaynak: Yeniçağ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu