Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Türkiye’nin 7. şehir hastanesi açılıyor!

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Türkiye’nin 7. şehir hastanesi olan Manisa Şehir Hastanesinde çalışmalar tamamlandı, 19 ameliyathanesi, 156 poliklinik odası ve 558 yatak kapasitesiyle 27 Ekim’den itibaren hizmet vermeye başlayacak.

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Manisa Şehir Hastanesinde inşaat çalışmalarının ardından, iç mekan düzenleme, cihaz tedariki ve diğer ihtiyaçlar da tamamlandı.5 yıldızlı otel konforundaki Manisa Şehir Hastanesinin açılışıyla devlet hastanelerinin yatak kapasitesi de bine ulaştı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici’nin açıklamasına göre, Manisa Şehir Hastanesinin hazırlıkları tamamlandı, 27 Ekim Cumartesi gününden itibaren bölgesel nitelikteki hastane vatandaşların hizmetine açılacak.
Adana, Mersin, Isparta, Yozgat, Kayseri ve Elazığ’ın ardından Türkiye’nin 7. şehir hastanesinin hizmete almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yemenici, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalim dediği projelerden birisi. Biz 7. şehir hastanesi olacağız. 122 yoğun bakım ünitesi olan 19 ameliyathanesi ve 558 yatak kapasitesi olan büyük bir yatırım.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici sağlık hizmetinde büyük bir aşama kat ettiklerini, şehirde artık banyosu tuvaleti olmayan hasta odası kalmadığını, tek kişilik odaların çokluğu nedeniyle halkımız 5 yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti alabileceğini ifade etti. Ayrıca yoğun bakım yatak sayısının fazla olması çok büyük bir avantaj.” şeklinde konuştu.

Yemenici, hastanede incelemede bulunan Sağlık Bakanlığı heyetinin yaptığı tetkiklerin ardından hastanenin 27 Ekim Cumartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlanmasına karar verildiğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu