Manşet HaberSağlık Personeli Haber

Memur zammı son dakika

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Milyonların gözü memur sendikaları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yürütülen toplu sözleşmeye çevrilmişti. 4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin 2022 ve 2023’teki maaş artışlarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri bugün sona erdi. Peki, Memur zammı ne kadar oldu? İşte memur, memur emeklisi zam oranları ile ilgili son dakika detaylar..

MEMUR ZAM ORANI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve memur emeklisinin 2022-2023 yıllarındaki mali ve sosyal haklarına yönelik 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunu açıkladı. Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022’nin ilk altı ayı % 5, ikinci altı ayı % 7, 2023’ün ilk altı ayı % 8, ikinci altı ayı % 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Türk çalışma hayatında ilk defa bu oranda artış önerilmektedir” dedi. Bakan Bilgin ayrıca “3600 Ek Gösterge meselesi bu sözleşme döneminde tamamlanacaktır” açıklamasında bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da, toplu sözleşme sonrasında açıklamalarda bulundu. Yalçın maaş artışlarına ilişkin olarak “Yüzde 28’lik iyileştirme anlamına geliyor
Zaman olarak bizim sürecimiz bu süreci tamamen bitirmeye yetmiyor. Geniş bir alanı kapsıyor. Sayın Bakanımız içeride 2022 için 5+7, 2023 için 8+6 şeklinde rakamı kamuoyuyla paylaşmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu