Sağlık Web Ofis

Neden web sitesi yaptırmalıyım?

Doktor web sitesi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık sektöründe uğraşanların sıklıkla sorduğu; Neden web sitesi yaptırmalıyım? Doktor web sitesi yaptırmalımıyım? Web sitesi maliyeti ne kadar? gibi soruların cevabını sizler için hazırladık.

Sağlık sektöründe uğraşanlar neden web sitesi yaptırmalı?

Günümüzde tüm insanlar bir hizmet almak istediği zaman hemen google’a girip bakarlar. Çevremizden de duyarız; “internete bir bak” veya “google’da ara” kelimeleri günümüzde herkes tarafından kullanılmaktadır.

Web site firmaların, kuruluşların, sağlık işiyle profesyonelce uğraşanların kurumsallığını belirler,
Web sitesi güvenilirliğini arttırır,
Web sitesi tanınırlığı arttırır,
Web site firmanın telefonlarının susmamasını sağlar,
Web site 7/24 açık olan sürekli bir reklam imkanı sağlar,
Web siteniz ile müşterilerinize çok kolay yoldan ulaşım sağlarsınız,
Web sitenizde tüm hizmetlerinizi duyurursunuz.

Günümüzde her şeyin mobilize olması ile birlikte artık herkes bilgisayarlar, tabletler ve her zaman yanlarında olan akıllı telefonlar sayesinde kesintisiz olarak interneti kullanmaktadır. Tabii ki gün geçtikçe büyümekte olan ve artık devasa hale gelmiş bu pazardaki potansiyel müşterileri firmaların göz ardı etmesi beklenemez. Bunun önemini herhalde en güzel şu şekilde açıklayabiliriz , artık çoğu şirket daha kurulma aşamasında iken koymayı düşündükleri şirket isimlerinin alan adlarının (domain) internette olup olmadığını araştırarak karar vermektedir.

Diğer tanıtım mecraları ile bunlara harcanacak para düşünüldüğünde, çok daha az bir maliyetle web sitesi yaptırarak milyonlara ulaşıla bilinmektedir. Sektörünüzle veya hizmetlerinizle ilgili arama motorlarında arama yapıldığında siteniz çıkacak, bunun sayesinde kısa bir süre içerisinde cironuzu katlayacaksınız. Şirketinizi ve yaptığınız hizmetleri detaylı bir şekilde fotoğraf, video vb. materyallerle destekleyerek sitenizi ziyaret eden “potansiyel müşterilerinize” sizi neden tercih etmeleri konusunda ikna edebileceksiniz.

Web sitesi yaptırmaya karar verdiniz aman dikkat!
Öncelikle size 500-1000 liraya kurumsal web sitesi vadeden kişi ve kurumlardan mümkün olduğu kadar uzak durun. Unutmayın, “potansiyel müşterilerinize” karşı şirketinizin vitrini web siteniz olacaktır. Kaliteli ve güncellenebilir bir web sitesi işinizi görecektir, bunun için sizlere önerimiz ücretli WordPress hazır sistemlerdir, çünkü wordpress kaynakları ve ücretsiz eklentileri işinizi hem ucuza hem de beklemeden çözmenizi sağlayacaktır.

Neden Kişisel Web Sitesi Açmalıyım?

Kişisel web sitesini ( Doktor web sitesi ) açmanızın en önemli nedeni dijital itibarınızdır (MARKALAŞMA). Bir konuda bilginiz var ve bu konu üzerine kişisel bir web sitesi açmak sizi daha profesyonel yapacaktır.

Kişisel web sitesi açarak dijital itibar edinebilir (tanınmış kişi), para kazanabilir, sesinizi duyurabilir, yazma alışkanlığı elde edebilir ve bildiklerinizi aktarabilirsiniz…Kişisel web sitesinde kendinize ait yazı yazabileceğiniz, duyurular yayınlayabileceğiniz bir alana sahip olursunuz. Bu size düşüncelerinizi özgürce paylaşabilme, bildiklerinizi dilediğiniz gibi aktarma olanağı sunarken bir taraftan bir türlü fırsatını yakalayamadığınız kariyeri de elde edebilirsiniz. Kişisel web sitesi sahibi olduğunuz zaman kendinizi geliştirmiş olduğunuz alanda itibar kazanabilirsiniz. Kişisel web siteleri: doktor web sitesi , psikolog web sitesi , kadın doğum , plastik cerrah , kişisel site….

Web sitesi maliyeti 2022

Web site 2022 yılında maliyeti dolar ve diğer dövizlere bağlı olarak artmıştır. Bir web sitesi açmak için öncelikle domain (alan adı) almalısınız domain ücreti ortalama 200-300 tl arasıdır, yıllık olarak bu ücret ödenir.
İkincisi hosting almalısınız, buda yapacağınız işe göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak hosting fiyatları yıllık 350 ile 1000 tl olarak değişebilir.
Son olarak bunları aldıktan sonra web sayfası taslağı edinmeniz yada sıfırdan yaptırmanızdır. Bizim size önerimiz hazır wordpress taslaklarını kullanmanızdır. Wordpres site taslakları ortalama 50 $ civarıdır…

Ortalama web site yaptırma maliyeti: Domain + Hosting + Tema + SSL + Grafik Tasarım + Bakım ve Destek dahil web sayfası yapımı maliyeti: 4000-5000 tl’den başlamaktadır.

Wordpress İle Web Sitesi

Wordpress açık kaynak kodludur ve ücretsizdir.
Geliştirilmeye açıktır, kod bilgisi olan biri wordpress üzerinde kendi düzenlemelerini basit bir şekilde yapabilir.
Birçok kişi geliştirilmesi için çalıştığı için sürekli güncellenmektedir. Sürekli yeni eklentiler ve temalar piyasaya sürülmektedir.
Wordpress temalar sade ve hızlıdır, kullanımı basittir.
Yönetici paneli çok kapsamlıdır, her türlü işlem yönetici paneli sayesinde yapılabilir. İçerik yönetim sistemi olmasından dolayı içeriklerde her türlü düzenleme ve ortam (resim, ses, video vs…) eklemesi yapılabilir.
Yazılımda karşılaşılan herhangi bir problemi, sadece arama motorlarında aratarak bulup çözmeniz mümkündür, daha önce karşılaşılmayan bir problemi bile wordpress forumlarından sorduğunuz taktirde, sistem birçok kişi tarafından bilindiği için hızlı bir şekilde cevap alınabilir, problem çözülebilir.
Çok sayıda tema ve eklentisi vardır. Mobil uyumludur.
Seo bilgisi olmadan basit optimizasyon işlerini panelden bir takım eklentiler ile (Yoast Seo, All in Seo…) kullanarak yapmanıza olanak verir.
Ayrıca Wordpress temaları gayet uygun fiyattadır.

Not: Sağlık web ofis Jannah temalarını çok uygun fiyata kar amacı düşünmeden sizlere istediğiniz sistemi altyapıları tamamlayıp, çok yakın zamanda kuracaktır. Doktor web sitesi , blok sitesi….

Wordpress temalarını incelemek için tıklayınız….

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu