HastanelerŞehir Hastaneleri

Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Fizik Tedavi Doktorları

İstanbul Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Doktorları

Özellikle son günlerde hastanelerle ilgili internette en çok araştırılan konular arasında olan (Okmeydanı ssk hastanesi Fizik Tedavi ) İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Doktorları ile alakalı bilgiler sunmak amacıyla bir yazı hazırladık. Yazımızda İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Doktorları isimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Hastane ile ilgili kısa bir bilgide sunduk. (kaynak: saglikwebofis.com)

İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, 14.02.1971 tarihinde Beyoğlu Hastanesi adı altında 1000 ruhsatlı yatak sayısı ile hizmetine açılarak faaliyetini sürdürmeye başlamıştır. Hastane ilk hizmete açıldığı dönemde bazı kliniklerde tam, bazı kliniklerde yarım süre asistan yetiştirme yetkisi bulunmaktadır. Hastane 06.01.2005 tarih ve 5283 sayılı ” Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesine dair kanun” uyarınca, 18.02.2005 tarihinden itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olup, ismi “Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’’ olarak değiştirilmiştir. (saglikwebofis.com) 3 Nisan 2020 tarihinde COVID-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Cemil Taşcıoğlu’nun anısına isminin “Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Halen faaliyetlerini Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak bu isimle sürdürmektedir. “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Yenidoğan” ünvanını taşıyan hastanede; annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda bilgi verilmektedir. (saglikwebofis.com) A Polikliniğinde, Yeni Bina Poliklinik katlarında, Çocuk Acil ve Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde “Emzirme Odaları” bulunmaktadır. Emzirme odalarında; oturma grupları, alt değiştirme yerleri mevcuttur. 2009 yılının Mart ayından itibaren Hekim Seçme Logosunu alarak “Hekim Seçme Uygulamasına” başlamıştır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği

Okmeydanı SSK hastanesi kurulduğundan itibaren Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon kliniğinde 1 Profesör, 1 Doçent, 1 Başasistan, 3 Uzman Hekim, 1 Romatoloji Yan Dal Uzmanı bulunmaktadır.12 asistan eğitim almaktadır.

Polikliniğe başvurmuş hastaların girişimsel tedavileri (Ultrasonografi eşliğinde eklem içi enjeksiyon, tetik nokta enjeksiyonu, kuru iğneleme gibi) yapılmaktadır. Yatan hastalar hergün düzenli olarak sorumlu asistan ve uzman tarafından vizitte değerlendirilmektedir. Haftada bir klinik uzmanlarının, asistanlarının ve sorumlu fizyoterapistlerin katılımı ile vizit yapılmaktadır. 1. kat 4. blokta 6 adet poliklinik odamız bulunmakta 2 tanesi haftanın her günü romatoloji polikliniği olarak hizmet vermektedir.

Polikliniğe başvuran hastaların tedavisi 4. Kat 5. Blokta bulunan fizik tedavi ünitesinde yapılmaktadır. Günlük yaklaşık 150-200 hasta ayaktan tedaviye alınmaktadır. Klinik tedavi ünitesinde 11 Fizyoterapist, 6 Tekniker, 1 Hemşire, 1 Temizlik Personeli, 2 Sekreter çalışmaktadır. Tedavi ünitesi bünyesinde kas iskelet sistemi hastalıklarında elektroterapi ve egzersiz eğitimi, nörolojik, ortopedik, pediatrik rehabilitasyon hizmetleri verilmektedir. Ayrıca izokinetik cihazımız ve pelvik taban ünitemiz bulunmaktadır. İzokinetik cihazımız ortopedik rehabilitasyon ve spor yaralanmalarının takip ve tedavisinde kullanılmaktadır. Mesane rehabilitasyonu ise Üroloji ve Kadın Doğum Klinikleri ile koordine bir şekilde verilmektedir. Polikliniğe başvuran hastalara uygun görüldüğünde GETAT işlemleri olarak akupunktur, ozon uygulaması ve kinesiotape uygulaması yapılmaktadır.

6. Kat 4. Blokta 12 yatak bulunmaktadır. Yatan hastalar için 7/24 hizmet verilmektedir. Poliklinik ve tedavi ünitesi hafta içi 08.00-17.00 arasında hizmet vermektedir.                               

Fizik Tedavi Kliniği Doktorları

PROF DR. ÖMER KURU
DOÇ.DR. SELCEN KANYILMAZ TURGUT
UZM.DR. ALİ RIZA AYDOĞAN
UZM.DR. ESMA DEMİRHAN
UZM.DR. GÜNAY ER
UZM.DR. SEVGİ ATAR

İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İletişim

Adres:Darülaceze Cad. No:27 Şişli / İSTANBUL
Telefon: 0212 314 55 55

Kaynak: saglikwebofis.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu