Kimdir?Manşet Haber

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN Kimdir?

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN Kimdir? Hüseyin Hayri Kertmen detayları ve Dr. Hüseyin Hayri Kertmen hakkında detaylar.

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN haberleri son dönemde gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN özgeçmişi hakkında öne çıkan detaylar ve ayrıntılar merak edilirken Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN hakkında tüm detaylar araştırıldı. Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN haberleri, Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN detayları ve Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN hakkında merak edilenler. İşte, Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN hakkında merak edilenler! Ve detaylar!

Gündemde en çok araştırılan konular arasında yer alan Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN Kimdir? Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN kaç yaşındadır? Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN nerelidir? özgeçmişi,Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN hangi hastanede çalışıyor? son dönemde vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında…

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN Kimdir?

Prof.Dr. Hüseyin Hayri KERTMEN; 1977 yılında Trabzon’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun oldu.
2004 yılında S.B. Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.Beyin Cerrahi Kliniğinde Beyin Cerrahi ihtisasına başladı.
2009-2010 yıllarında ABD’de Wisconsin Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi bölümünde serebrovasküler ve kafatabanı cerrahileri konusunda 6 ay süre ile fellowship yaptı.
2010 yılında uzman oldu ve aynı klinikte beyin cerrahi uzmanı olarak çalışmaya başladı.
2011 yılında EANS eğitim kurslarını tamamladı.
2012 yılında Sağlık Bakanlığının düzenlediği yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olarak başasistan olarak atandı.
2014 yılında yaptığı bilimsel çalışmalarla Prof. Dr. Nurhan Avman Nörovasküler Cerrahi Bilimsel Araştırma Ödülü ve Türk Nöroşirurji Derneği 2014 yılı Bilimsel Araştırma Ödülüne layık görüldü.
4 Eylül 2014 tarihinde yapılan sınavda başarılı olarak “Nöroşirürji Doç̧enti” ünvanını aldı.
2014 yılında düzenlenen sınavlarda başarılı olarak nöroşirürji yeterlik belgesini aldı.
Temmuz 2017 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinde beyin cerrahi kadrosuna atandı

3 Mart 2021 tarihinde bilimsel ve akademik faaliyetlerinde başarılı bulunarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Nöroşirürji Profesörlüğü kadrosuna atandı.
Yurtdışı hakemli dergilerde yayınlanmış 67 adet makalesi, yurtdışında yayınlanmış bir adet kitabı ve 5 adet kitap bölümü mevcuttur. Hipofiz adenomları ve hareket bozukluklarında derin beyin stimulasyomu özel ilgi alanlarıdır.
Türk Nöroşirürji Derneği yönetim kurulu üyesidir.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Halen Ankara Etlik Şehir Hastanesinde görev yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu