KoronavirüsManşet Haber

Sağlık Bakanından Urfa’ya Aşı Uyarısı !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  Şanlıurfa’ya aşı uyarısında bulundu. Haritadaki tek kırmızı kalan il Şanlıurfa’da risk seviyesi çok yüksek.

Bakan Koca aşı seferberliği için uyarılarına devam ederken Şanlıurfa’ya sosyal medya hesabı üzerinden mesaj gönderdi. “Şanlıurfa, halen kırmızı olan tek ilimiz. Aşı oranı düşük, risk seviyesi Çok Yüksek” ifadelerini kullanandı. 

İşte Sağlık Bakanı Koca’nın sosyal medya paylaşımı:

“BUGÜN URFA’DAKİ SEVDİKLERİMİZİ arayıp hal hatır soralım. İlk doz aşı konusunu açalım. Şanlıurfa, halen Kırmızı olan tek ilimiz. Aşı oranı düşük, risk seviyesi Çok Yüksek. Yakınlar böyle yerinde uyarılar için de var. Güzel hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim.”

Risk haritasına göre Şanlıurfa’daki aşılama oranı yüzde 53,8 seviyesinde bulunuyor. Şanlıurfa’da aşılama oranı oldukça düşük bu sebeple corona virüse yakalananların sayısı artarken, yoğun bakım servislerinde doluluk oranında da yükselme olduğu belirtiliyor. Vatandaşları aşıya teşvik etmek  için çeşitli kampanyalar ve çekilişler düzenleniyor fakat aşı olmayanların sayısının fazlalığı risk oluşturmaya devam ediyor.

Uzmanlar  aşılara ilişkin bilgi kirliliğinin fazla olması sebebiyle vatandaşların aşı olmak istemediklerini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu