Atamalar-Yeni Personel AlımıBakanlıkManşet Haber

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımı başladı mı?

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Personel Alımı İçin Son Gelişmeler .Sağlık Bakanlığı 2019 yılı hemşire, ebe, teknisyen, tekniker, fizyoterapist ve diğer kadrolara personel alımı için sessizliğini koruyor. işte son gelişmeler?

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımı ilanı bekleniyor. Her yıl şimdiye kadar personel alımı ilanı gelmiş ya da Sağlık Bakanlığından personel alımı sayısı açıklaması gelmiş oluyordu. Ancak bu yıl, tabip ve eczacı alımları dışında henüz bir alım yapılmadı ve alım sayısı da açıklanmadı.
Açıklama gelmemesi, yüz binlerce sağlık personelinin tepkisi ile karşılandı. Adaylar, sağlık personeli alımı sayısının açıklamasını ve alım duyurusunun yayımlanmasını istiyor.

İhtiyaca göre alım sayısının belirlenecek

Geçtiğimiz gün gelen açıklamada 30 bin kadro talebinin Cumhurbaşkanlığı’nda olduğu ve onay beklediği belirtildi. Atama bekleyen sağlıkçılar Malliye Bakanı Berat Albayrak’a sordu. Bakan Albayrak ‘ın katılımı ile düzenlenen panele katılan sağlık personelleri, alım sayısının Maliye Bakanlığı’nda olduğunu ve ne zaman onaylanacağını sordu. Bakan Albayrak soru üzerine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alımı sayısının ne kadar olduğunu hatırlayamadığını, ihtiyaca göre alım sayısının belirleneceğini söyledi.

Sağlıkçılar 30 bin alım istiyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili net bir açıklama yine gelmedi. Sağlık personellerinin bekleyşi devam edecek gibi görünüyor. Atama bekleyen sağlıkçılar ise daha önce açıklanan 30 bin kadronun onaylanmasını ve 2019 yılında 30 bin alım olmasını istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu