Atamalar-Yeni Personel AlımıManşet Haber

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı sağlık personeli alımı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanlığı 2020 yılında 16 bin sağlık personeli alacak!

Sağlık personeli hangi branşlardan alınacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde 16 bin sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından vatandaşlar Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan 16 bin sağlık personelinin hangi meslek gruplarından olacağını araştırmaya başladı. Peki Sağlık Bakanlığı 2020 personel alımı hangi meslek gruplarından yapılacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI HANGİ BRANŞLARDAN BAŞVURU ALACAK?

Sağlık Bakanlığı’na; 16 bin sözleşmeli sağlık personelinden 6 bin 676’sı doktor, 8 bin 288’i uzman doktor olacak. Hemşire, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlardan ise 1036 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Kararda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2020 yılında sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri ve unvanlar şöyle sıralandı:

Acil Sağlık Hizmetleri, Halk Sağlığı Laboratuvarları, İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Sağlık Evleri, Yataklı Tedavi Merkezleri ve Diş hastaneleri…

Başvuruların ne zaman yapılacağına dair Sağlık Bakanlığı’nın yerleştirme kılavuzunun yayınlaması bekleniyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu