Atamalar-Yeni Personel AlımıManşet HaberSağlık Personeli Haber

Sağlık Personeli Alımı 2024

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

35 bin sağlık personeli ataması hakkında en çok aranılan; 35 bin sağlık personeli alımı başvuru ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel alımı, 35 bin sağlık personeli alımı başvuru, sağlık personeli başvurusu nasıl yapılır? 35 bin sağlık ataması branş dağılımı konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Mülakatsız 35 bin Sağlık Personeli Ataması hakkında bilmek istediğiniz her şey…

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde 35 bin sağlık personeli ataması yapacağını duyurdu. Bu alımda mülakat olmayacağı, adayların sadece KPSS puanlarına göre tercih yapabilecekleri belirtildi. Bu haber, hem sağlık sektöründe çalışan hem de çalışmak isteyen binlerce kişi için sevinç kaynağı oldu.

35 bin sağlık personeli alımı başvuru ne zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, 35 bin sağlık personeli alımının hem mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi hem de yeni açılan hastanelerin personel ihtiyacını karşılamak için önemli bir adım olduğunu söyledi. Koca, “35 bin yeni istihdam, gücümüze güç katacak. Alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Sağlık personeli alımı için takvimin işlemeye başladığını duyuran Koca, kılavuzun bu hafta ÖSYM’ye gönderileceğini ve başvuruların önümüzdeki hafta içinde başlayacağını ifade etti. Koca, alımın ne zaman tamamlanacağına dair ise net bir tarih vermedi. Ancak, alım sürecinin hızlı bir şekilde yürütüleceğini ve personellerin en kısa zamanda göreve başlayacağını vurguladı.

35 bin sağlık personeli ataması kpss şartı var mı

Sağlık Bakanlığı, 35 bin sağlık personeli alımı için sürecin başladığını duyurdu. Bu alımda mülakat olmayacak, adaylar sadece KPSS puanlarına göre tercih yapabilecekler. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşı aranıyor.

Sağlık personeli alımı için başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kılavuzun bu hafta ÖSYM’ye gönderileceğini ve başvuruların önümüzdeki hafta içinde başlayacağını söyledi. Branş dağılımı ve nihai takvim de kılavuz ile birlikte ilan edilecek.

35 bin sağlık personeli ataması başvuru formu

35 bin sağlık personeli alımı başvuru formu henüz yayınlanmadı. Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesini veya haber sitelerini takip ederek başvuru süreci hakkında güncel bilgiler alabilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen adayların KPSS puanlarına göre tercih yapabilecekleri ve mülakat olmayacağı belirtilmiştir. Bu alımda 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni sağlık çalışanı aranmaktadır. Başvuru şartları ve branş dağılımı kılavuz ile birlikte ilan edilecektir.

35 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı 2024

35 bin sağlık personeli ataması branş dağılımı henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alımın 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni sağlık çalışanını kapsayacağını söyledi. Diğer branşlara ait kadro ve kontenjanlar, ÖSYM tarafından yayınlanacak kılavuz ile birlikte duyurulacak. Kılavuzun bu hafta içinde paylaşılması bekleniyor. Başvuru yapmak isteyen adayların KPSS puanlarına göre tercih yapabilecekleri ve mülakat olmayacağı belirtilmiştir.

Kaynak: Bir bildiğim Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu