Manşet HaberSağlık Personeli Haber

SAĞLIK PERSONELİNE MÜJDELİ HABER

Sağlık Personeline müjdeli haber! Memur sendikaları ve hükümet arasında imzalanan toplu sözleşme sonrası birçok meslek grubuna verilen yardımların miktarı da yükseldi. Memurlar yüzlerce lira sosyal kazanımlardan yıl boyunca faydalanabilecek. Hemşireden, diğer sağlık personeline kadar birçok memur bu yardımları alabilecek.

Sağlık Personelinin toplu sözleşme sonrası yeni kazanımları!.

Salgın dönemi boyunca büyük mücadele veren sağlık personeline geniş kapsamlı iyileştirmeler yapıldı. Sağlık çalışanlarının sabit ek ödemeleri yüzde 20 artırıldı. Acil serviste hizmet veren, röntgen ve laboratuvar birimlerinde çalışanların nöbet ücretleri yüzde 50 yükseldi. Ambulans şoförlüğü yapan acil tıp teknisyeni, teknikeri, toplum sağlığı teknisyenlerinin performans puanlarını yüzde 50 artırıldı. 112 acil çağrı merkezlerinde çağrı karşılama personeli olarak görev yapan çalışanların ek ödemeleri 10 puan artırımlı ödenecek.

Sözleşmeli çalışanların 3+1’e geçirilmesi için çalışma başlatılacak. Böylece aynı kurumda aynı işi yapanlar arasında mali, özlük ve sosyal haklar bakımından haksızlık ortadan kalkmış olacak. Sözleşmeli personel statüsüne geçen kamu görevlilerine ek ödeme oranı 10 puan (yaklaşık 180 lira) artırıldı..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu