Sağlıklı Yaşam

Seyahat Sağlık Sigortası 2021

Seyahat sağlık sigortası tatile çıkacak birçok kişinin karşılaştığı sorunlardan birisi olmaya devam ediyor. İşte yurt dışına çıkacakların araştırdığı seyehat sağlık sigortası detayları…

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası geziniz süresince karşılaşacağınız olumsuzluklar karşısında kendinizi ekonomik olarak güvence altına almaktadır. Seyahat sigortası sizi seyahat esnasında ortaya çıkabilecek acil durumlar (kaza, hastalık, bagaj kaybı, bagaj gecikmesi vb.) karşısında korur. Yurt dışı seyahatlerde seyahat sigortasını yaptırmak zorunludur.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sigortası seyahat esnasında meydana gelen kaza sonucunda kişinin yaşamını kaybetmesi, sürekli engelli kalması, hastalık ve yaralanmaya bağlı tedavi giderleri, acil ilaç gereksinimlerine bağlı temin ve gönderim, herhangi bir yaralanma ve sağlık sorunu nedeniyle tatil sürenizin uzaması sonucunda ortaya çıkan giderler, tedavi süresinin uzaması durumunda refakat etmek amacıyla aile üyelerinden birisinin ulaşım giderleri, seyahat süresince sigortalının evinde oluşacak herhangi bir olumsuzluk sonucunda geri dönüşün zorunlu olması durumunda seyahat gideri, sigortanın geçerli olduğu süre dahilinde aile üyelerinden birisinin yaşamını kaybetmesi durumunda acil geri dönüş giderleri, sigortalının vefatı durumunda yurda götürülmesi ve refakat edenlerin dönüş giderleri, kayıp bagajın bulunması durumunda bagajın sigortalıya gönderilme giderleri, tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini seyahat sigortasının kapsamını oluşturur.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları – Ücretleri 2021

Seyahat sigortası fiyatları poliçenin kapsamına, süresine ve sigorta firmasına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sigorta yaptıran kişinin sağlık durumu da sigorta bedelinin oluşmasında belirleyici temel unsurlardan bir tanesidir. Bu noktada seyahat sigortası yaptıracak kişinin fiyat konusunda arayışının olması anlamlı olmakla birlikte bilindik bir firmayı tercih etmesi olası olumsuz durumlarda yarı yolda kalmasının önüne geçecektir.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri 2021 (Tahmini Başlangıç Ücretleri)

Schengen Ülkeleri      Tüm Dünya
1-8 Gün            € 4.5                           € 5.50
9-15 Gün          € 5.80                        € 8.00
16-31 Gün        € 8.00                        € 10.00
32-62 Gün       € 12.00                      € 15.00
63-92 Gün       € 18.00                      € 25.00
93-181 Gün      € 25.00                     € 30.00
182-365 Gün    € 30.00                    € 35.00

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

Seyahat sigortası primi hesaplanırken farklı etkenler mevcuttur; seyahatin süresi, seyahat edecek kişi sayısı, gidilecek ülke, kişinin yaşı, ve poliçe kapsamına dahil edilen teminatların çeşitliliğine göre Yurtdışı Sağlık Sigortası fiyatları değişmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu