İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Şırnak İl Sağlık Müdürü idareciliğin yanı sıra günde 10 hastayı muayene ediyor

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Şırnak İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan İsmail Başıbüyük, idareciliğin yanı sıra günde 10 hastayı da muayene ediyor.

Hafta içi idareciliğini yürüten Başıbüyük, mesai saati çıkışında geçtiği Şırnak Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğinde 10 hastaya muayene hizmeti sunuyor.

Şırnak Devlet Hastanesinde her bir hekim başına düşen hasta sayısının yüksek olduğunu işaret eden Başıbüyük, bu sayede meslektaşlarının yükünü hafifletmek ve hastalara da kaliteli hizmeti sunmak amacıyla çaba sarfettiğini söyledi.

Başıbüyük, bu uygulamayı kurum ve hastane yöneticisi hekimlere de önereceğini aktararak, şunları kaydetti:

“Mesai çıkışında üroloji polikliniğinde 18.00-21.00 saatlerinde en az 10 hastaya bakıyorum. İhtiyaç halinde belki gece 22-23.00 arası ameliyatlara gireceğim. Bunu göreve gelirken planlamıştım, çok şükür uygulamaya muvaffak olduk. Mesai dışında bir gün önceden belirlenen en az 10 hastaya bakmaya devam edeceğim.”

DİĞER YÖNETİCİLERE DE ÖNERECEK

Başhekim ve yardımcılarının da sadece yöneticilik yapmasına karşı olduğunu işaret eden Başıbüyük, “Kendilerinden mesai içinde veya mesai dışında hasta bakmalarını talep edeceğim. Yoğunluğuma rağmen zaman ayırabiliyorsam başhekim, başhekim yardımcılarımız da zaman ayırabilmeliler. Amacım hekimlerin yükünü hafifletmek ve hastaya sağlık hizmetini hızlı şekilde sunmak.” ifadelerini kullandı.

HASTALAR MEMNUN

İsmail Başıbüyük’ün muayene ettiği hastalardan Hacı Kaydı, verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İki gündür muayene olmak istedim ancak sıra gelmedi. Hocamız mesai sonrası muayene etti.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu