Hastaneler

Sultanhisar Devlet Hastanesi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Aydın’da yaptırılan 10 yataklı Sultanhisar Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı.
Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Hastane, Aydın-Denizli Karayolu kenarında olması nedeniyle stratejik bir konumda bulunduğunu ve  hastanenin yaklaşık 6 milyon 900 bin liraya mal olduğunu belirtti.

Hizmete açılan hastanenin konumu ve özellikleri hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Açıkgöz, “Sultanhisar Entegre İlçe Devlet Hastanesi içerisinde Bodrum kat, Zemin Kat, 1. Kat ve Tesisat kat bulunduracaktır. Bodrum Katta, 112 acil, ambulansın kullandığı kapalı otopark, morg, mutfak, yemekhane, çamaşırhane ve teknik birimler yer almaktadır. zemin katta, hastaneye hizmet veren Acil Servis, 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi, bekleme kayıt birimleri olacaktır. 1.Katta, Toplum Sağlığı Merkezi hizmet birimleri, Başhekimlik ve Hastane idari birimleri, 4 adet 2 kişilik, 2 adet 1 kişilik hasta odası ve Sancı Doğum Loğusa (SDL), Diş Polikliniği, Tesisat Katı, asansör makine dairesi bulunmaktadır. İlçemize kazandırılan 10 yataklı Entegre Devlet Hastanesi ile birlikte sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmet sunumunun güçlendirilerek, yetkili merkezden sunulması için, ulaşım imkanları, nüfus, coğrafi ve sosyo-ekonomik şartlar ve bölge merkezli sağlık planlaması kriterleri gözetilmek suretiyle, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, birinci basamak ve gezici sağlık hizmetleri ile yataklı tedavi hizmetlerinin ilçe devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

Sultanhisar Entegre Devlet Hastanesi bünyesinde, Acil sağlık hizmetleri, Aile Sağlığı Merkezi ve toplum sağlığı çalışmaları bir arada yürütüleceği ve acil hastaların ilk tedavileri ilçede yapılacağı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu