HastanelerManşet Haber

Tarihi Diş Hastanesi Müze Oluyor!

Şanlıurfa’da eski diş hastanesi binası müzeye dönüştürülecek. Uzun zamandır atıl durumda olan eski diş hastanesi binası Kültür Turizm Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülecek.

Uzun zamandır atıl durumda olan Şanlıurfa’daki tarihi diş hastanesi binasının 100 yataklı hastaneye dönüştürülmesi planlanıyordu ancak yeni alınan kararla  müzeye dönüştürüleceği bildirildi. Tarihi binanın restorasyonuna önümüzdeki günlerde başlanacak.

Tarihi Diş Hastanesi uzun zamandır atıl durumdaydı

Tarihi 1962 yılına dayanan ve 3 katlı olarak yapılan, 1972 yılında da 3 kat daha ilave edilerek A ve B Blok şeklinde uzun yıllar Şanlıurfa Devlet Hastanesi, Diş Hastanesi ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet veren bina uzun zamandır atıl durumdaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla eski diş hastanesinin müze yapılmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diş hastanesinin müze olması yönünde atılacak adımların müjdesini  verdi. Ankara’da Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile bir araya geldiği programda eski diş hastanesinin müze yapılması talimatını verdi.

 

Zeynel Abidin Beyazgül, yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemiz sonrası bir müjdeyi sizinle paylaşmak isterim; Tarihi Diş Hastanemizi şehrimize yakışır bir müzeye dönüştürüyoruz. Restorasyonuna kısa süre içinde Kültür Turizm Bakanlığımızca başlanacak. Şehrimize hayırlı olsun inşallah. “ifadelerini kullandı.

Kaynak: Urfadasın Haber          

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu