Manşet HaberSağlıklı Yaşam

Türk doktor Fransız doktorların yapamadığını yaptı!

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Fransa’da yaşayan 3 çocuk ve 6 torun sahibi Ömer Gök (68), 20 santime ulaşan göbek fıtığını Paris’te başvurduğu hastanelerde ameliyat ettiremeyince Türkiye’ye gelip Adana’da Balcalı’da ameliyat olup sağlığına kavuştu.

Çözümü Türkiye’de buldu

Paris’te işçi olarak çalışan Ömer Gök, her gün büyüyen ve ciddi rahatsızlık veren göbek fıtığından kurtulmak için ameliyat olmak istedi. Fakat Paris’deki doktorlar ameliyatı çok riskli buldukları için yapmak istemedi. Çözümü Türkiye’ye dönmekte bulan Gök, başvurduğu Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde Dr. Gökhan Sarıtaş tarafından ameliyat edildi ve sağlığına kavuştu.

Ömer Gök, eşi Menşure Gök ile birlikte Fransa’da rahatsızlığına çare aradığını fakat kendisinde kalp pili, kalp yetmezliği, akciğer yetmezliği ve uyku apnesi hastalıkları olduğu ve kitlenin de çok büyük olmasından dolayı başvurduğu tüm doktorların kendisini ameliyat etmek istemediğini belirtti.

“Şimdi çok iyiyim”

Adana’da gerçekleştirilen ameliyattan sonra 1 hafta içinde taburcu olduğunu belirten Gök, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözündeki gibi gelip kendimi Türk doktorlarına emanet ettim. 20 santimlik göbek fıtığım ameliyatla alındı. Çok şükür iyiyim. Fransa’da her gün fıtık nedeniyle büyüyen göbeğim yaşama sevincimi alıp götürmüştü. Şimdi çok iyiyim. Sağlıklı bir şekilde Fransa’ya dönüyorum dedi.

Zorlu bir ameliyat oldu

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda görevli Dr. Gökhan Sarıtaş ise, hastanın 20 santim çapında oldukça büyümüş olan bir göbek fıtığının bulunduğunu ancak yaptıkları incelemeler sonucu ameliyatının uygun olduğunu gördüklerini dile getirdi. Sarıtaş, 2 saatlik bir zamanda ameliyatı tamamladıklarını normalde göbek fıtığı ameliyatlarının kolay gibi göründüğünü ancak bu hastada fıtığın büyüklüğü ve hastanın ek hastalıkları itibariyle sürecin biraz zorlu olduğunu belirtti. Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği olarak dünya standartlarında hizmet verdiklerinin de altını çizen Sarıtaş, hastaya uygun olan operasyonları başarıyla yaptıklarını söyledi.

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu