KoronavirüsManşet HaberÖzel HaberSağlıklı Yaşam

Türkiye’de Covid-19 vakaları yükseldi mi?

Türkiye’de Covid-19 vakaları yükseldi mi?.. Koronavirüs haritasında Uşak gibi mavi renk tüm şehirlerimiz için hedeflense de kısıtlamanın gevşetildiği ilk Cumartesi vatandaşlar meydanlara akın etti. Kısıtlamasız ilk Cumartesi günü meydanlar da doldu taştı. Üç ay sonra maske kısıtlaması olmayan ilk Cumartesi gününde Türkiye’nin bir çok kentinde de olduğu gibi kalabalık yüzünden İstanbul’da da sokaklarda da atım atılacak yer kalmadı. Restoranlar doldu taştı. Kafelerde ise oturacak yer kalmadı. Trafik yoğunluğu yüzde 80’lere ulaşırken tabloyu değerlendiren uzmanlar da pandeminin asla bu şekilde bitmeyeceğini ifade ettiler.

Türkiye’nin koronavirüs tablosu yine bozuldu. Kademeli normalleşme rehavete döndü. Çok yüksek riskli il sayıda böylece artmış oldu. Sinop ve Samsun’da 100 bin kişide vaka sayısı ise 300’lü rakamları geçmiş oldu. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tabloya göre İstanbul, 100 binde vaka sayısı 111 bin 57 ile çok yüksek riskli oldu. En yüksek vakanın görüldüğü 5 il ise Samsun, Sinop, Giresun, Ordu ve Tokat oldu.

BAKAN KOCA‘DAN UYARI ÜZERİNE UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada vatandaşları sıklıkla uyardı. Koca, ”Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu