Genel

UBYT Cahit Arf Bilgi Merkezi Ulakbim

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var
Cahit Arf Bilgi Merkezi (CABİM)

1996 yılında TÜBİTAK’a bağlı bir enstitütü olarak kurulan ULAKBİM’in iki faaliyet alanından biridir. 1996-1998 yılları arasında Ulusal Bilgi Merkezi (UBİM) adı altında hizmet veren merkeze, 1998 yılında TÜBİTAK’ın kuruluşunda emeği geçen ünlü matematikçi Cahit Arf’ın ismi verilerek “Cahit Arf Bilgi Merkezi” olmuştur.

Cahit Arf Bilgi Merkezi’nde, ülkemizdeki üniversite, kamu ve sanayi kesiminin bilgi ihtiyaçlarının karşılanması ve akademik bilgi üretimine katkıda bulunmak amacıyla elektronik ve geleneksel yollarla ulusal çapta bilgi ve belge hizmetleri verilmektedir.

TÜBİTAK Türkiye Adresli Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) Programı’na başvuru yapabilmek için ULAKBİM’e üye olmak gerekmektedir. ULAKBİM üyeliği bulunan kullanıcılaraynı üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler.
2016-2017 Yılı UBYT Programı Uygulama Esasları Yayınlandı.

Danışman Teşvik uygulamasında, “Danışmanın, Danışman Teşviğinden yararlanabilmesi için yayındaki Öğrencinin kurum bilgisi ile YÖK Ulusal Tez Merkezi sistemindeki kurum bilgisinin aynı olması gerekmektedir.” ibaresi iptal edilerek, 03/06/2017 tarih ve 267 sayılı Bilim Kurulu kararıyla UBYT Esasları güncellenmiştir.
UBYT Programı’ndan yararlanabilmek için ULAKBİM ve ARBİS üyeliği gerekmektedir. Her iki üyeliğinde şifreleri birbirinden farklı olmalıdır. Üyelikleri gerçekleştirdikten sonra ULAKBİM üyelik bilgilerinizle Online Başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu