Hastaneler

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ne Zaman Taşınacak?

ULUCANLAR GÖZ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

2022 yılının Temmuz- Eylül aylarında açılması beklenen Etlik Şehir Hastanesine taşınacak hastaneler belli oldu. En Çok merak edilen sorular ise Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınacak mı? Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman taşınıyor? Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapatılıyor mu? Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman kapanacak? Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşındı mı? işte tüm bu soruların detayları…
Açılacak olan Etlik Şehir Hastanesine taşınacak hastaneler; Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı EAH, Etlik Zübeyde Hanım Kadın Doğum EAH, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji EAH, Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH Hastaneleridir.

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ne Zaman Taşınıyor?

1995 yılında SSK bünyesinde kurulmuş olan  Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma hastanesi, 2005 yılından itibaren Sağlık Bakanlığına devredilmiş olup, Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Hastane Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir Eğitim Araştırma hastanesidir.

Çağdaş bir yönetim sistemi ve son bilgi ve teknoloji uygulamaları ile örnek gösterilen, hasta ve hasta yakınlarının tüm sağlık gereksinimlerini karşılayan, akademik çalışmaları ve engin deneyimi ile bilimsel çalışmalar yapan, en yeni bilimsel çalışmalardan haberdar olan ve son teknolojiyi uygulayabilen bir dal hastanesi olmak, yetiştirdiği hekimlere de bunu aşılayarak ülkemiz sathında yaygın olarak hizmet verecek olan göz hastalıkları uzmanı yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık hizmeti veren, bilimsel çalışmaları ile dünya tıbbında gözle ilgili referans bir “Göz Enstitüsü olmak” vizyonu ile çağın gereklerine uygun, bilimsel ve son teknolojiyi kullanan etik değerler çerçevesinde hizmet veren ve bu ilkelerden ödün vermeden açık, dürüst, güvenilir, insan ve hastaya hizmet odaklı tanı ve tedavi hizmeti sunmaktır.

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 2022 yılında taşınması planlanmaktadır. 

Etlik Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Etlik Şehir Hastanesi 2022 yılında teslim edilip, 2022 yılının Temmuz – Eylül ayları içinde taşınma sürecinin başlaması bekleniyor.

Etlik Şehir Hastanesi, bir sağlık kompleksi, medikal bir otel, iki helikopter pisti, bir üniversite, bir trijenerasyon santrali (elektrik, ısıtma ve soğutma enerjisi üreten birleşik bir enerji üretim sistemi) ve bir ticari bölge yer alacaktır. Hastanenin kendisi 3.566 yatak kapasitesine sahip olacak ve Ankara’daki mevcut altı hastanenin yerini alacaktır. Etlik Şehir Hastanesi bitme aşamasının firma tarafından en geç 2022’de tamamlanması ve kampüsün 25 yıllık işletim hayatının sonunda Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi beklenmektedir.

Yatak Kapasitesi: 3.624
Poliklinik Sayısı: 1.031
Tek Kişilik Oda: 1.943
Çift Kişilik Oda: 738
Ameliyathane Sayısı: 125
Yoğun Bakım Yatak Sayısı: 697

Etlik Şehir Hastanesi’nde Verilecek Hizmetler

Hastane açıldıktan sonra Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş hizmetleri (radyoloji, nükleer tip, radyoterapi, radyo cerrahi, tıbbi laboratuvarlar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri, Sterilizasyon Hizmetleri, tıbbi atik, hastane bilgi yönetim sistemleri, hasta karşılama ve refakat hizmetleri, yardım masası, yemek, temizlik, çamaşır, güvenlik, otopark, teknik bakim onarım, biyomedikal hizmetler) firma tarafından sunulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu