Özel Haber

Vatandaşın Sosyal Medyada İsyanından Sonra Sağlık Bakanlığından Müdahale

Babası Koronavirüse yalanan Erdinç Seray, Sağlık Bakanlığı’na sesini Twitter’ dan duyurmaya çalıştı.

Babasının 39 derece ateşi olduğu ve Covid-19 testinin pozitif olduğunu söyleyen Seray, “10 saatin ardından şehir hastanesinde yer olduğunu söylediler. Hastane çalışanları babamın yanında durmam gerektiğini belirttiler. Üzerimde hiçbir koruyucu giysisi olmadan ambulansa binmemi ve onlarla hastaneye kadar gitmem gerektiğini söylediler” ifadelerini kullandı.

* Babamı 39 derece ateşle covid pozitif teşhisiyle dün Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırdılar. Hastane çalışanları babamın yanında durmam, bütün ihtiyaçlarını benim karşılamam gerektiğini belirttiler. Yaklaşık 10 saatin ardından Ankara şehir hastanesinde boş yer olduğunu…

* Akşam saatlerinde sağlık bakanımızın danışmanı Dr. Burak bey tarafından arandım. Bakanımızın geçmiş olsun dileklerini ve konuyla yakından ilgileneceklerini belirttiler.

* Normalde başka ekleme yapmayacaktım ama bu NOBODY olan şahısın paylaşımına ekleme yapmak istedim.
1- Babam bakımevinde kalıyor ve hastaneye götürülürken veya öncesinde babamla temasım olmamıştır.
2- Babam; covid 19 şüphelisi değil, covid 19 testi pozitif bir hastadır…
3- Bu kurumlarda düzenli covid testleri yapılmakta ve babamın covid pozitif teşhisi sonrası ilaç tedavisine başlanmıştır. Durumunun kötüleşmesi, ilaç alamaması, son 24 saatte hiçbir yemek-gıda alamaması üzerine hastaneye kaldırılmıştır…
Babamın yapılan tomografi tektiklerinde zatürre teşhisi ve akciğere pıhtı attığı bilgisi verilmiştir.
4- Babamın gece boyunca ateşi düşmemiş ve sevk edildiği zaman da yüksek ateş ile Şehir Hastanesi ne götürülmüştür.
5- Şehir hastanesinde ise gerekli görülen bölüm de budur.

* Bu arada babasını neden bakımevine bırakmış yorumları gelmeden cevap vereyim. Üçüz çocuklarım bulunmakta ve eşimle ben hafta sonları da dahil olmak üzere sabahtan akşama kadar kırtasiye dükkanında çalışmaktayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu