Hangi bölüm

Yağ Bezesi Hangi Bölüm Bakar?

Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Hangi Bölüm Bakar? Günlük yaşamı bazen olumsuz etkileyen Yağ Bezesi , toplumda pek çok kişi de zaman zaman oluşan problemlerden biridir. Yağ bezesi, tıpta lipom olarak adlandırılan zararsız, büyük problemlere sebep olmayan deri altında görülen iyi huylu tümörlere verilen isimdir. Oluştuğu bölgede herhangi bir baskıya maruz kalmıyor ve boyutu küçükse herhangi bir sıkıntı yaratmaz ve müdahale edilmesi gerekmez. Yağ bezeleri çok ciddi sorunlara yol açmaz ancak oluştuğu bölge itibariyle kişiyi estetik açıdan rahatsız edebilir. Peki, Yağ Bezesi için hangi bölüme gidilir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Yağ Bezesi nedir?

Yağ hücrelerinin sebebi bilinmeyen bir şekilde cilt altında toplanarak yumuşak bir topak haline gelmesine lipom (Yağ Bezesi) ismi verilir.  Sıklıkla deri ile kas arasında meydana gelen bu problem vücutta yağ hücresi bulunan her yerde görülebilir.

Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vücudun neresinde olursa olsun her yağ bezesinin tedavisi aynı şekilde yapılmaktadır. Kolda, bacakta, belde, ayakta yada sırtta oluşan lipomlarda farklı bir teknik uygulanmamaktadır. Yalnızca göz kapağında, göz altında yer alan yağ kistlerinin tedavisi herhangi bir kesi, dikiş uygulanmaksızın radyo frekans yöntemiyle ameliyatsız olarak yapılmaktadır.
Yağ bezesi çıkarma ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır ve aynı gün taburcu olunur.

Yağ Bezesi Hangi Bölüm Bakar?

Yağ bezesi için hangi bölüme gidilir? sorusunun cevabı  ise; Genel Cerrahi bölümünden randevu almanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu