BakanlıkKoronavirüsManşet Haber

Yarından İtibaren Şehir Hastanelerinde Türkovac Aşısı Yaptırılabilecek!

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Türkovac aşısıyla ilgili flaş gelişme… Sağlık Bakanı bilim kurulu toplantısından sonra yarından itibaren Şehir Hastanelerinde Türkovac aşısının uygulanmaya başlayacağını duyurdu.

Bakan Koca Turkovac aşısı yaptırdı

Bilim kurulu üyeleri ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı yaptırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkovac aşısından sonra şunları söyledi: 

“Yerli aşımız TURKOVAC’ı, salgın sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza adıyoruz. Bu vesileyle hepsine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin güçlü bir aşı geçmişi var. TURKOVAC, son 50 yıldan sonra hücreden başlayarak üretim safhasına kadar gelen ilk yerli aşımız oluyor. En son 1998’de verem aşısı üretilmişti.

Ben, özellikle 50 yıl aradan sonra tamamen yerli Türk bilim insanlarımız tarafından geliştirilen bu aşının çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bunu bekleyen bir çok vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızın hatırlatma dozlarını da TURKOVAC ile yaptırmalarını tavsiye ediyorum.

Yarından itibaren bütün vatandaşlarımız özellikle şehir hastanelerinden başlamak üzere, gelecek hafta daha yoğun olacak. Ama yarından itibaren şehir hastanelerimizde uygulama başlamış olacak”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu