Sağlıklı Yaşam

Yasaklar ne zaman bitecek? Sokağa çıkma yasağı bitti mi?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Yaşanan corona virüsü pandemisi sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarının ne zamana kadar süreceği merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı, yürürlükte olan sokağa çıkma yasağının ikinci bir açıklamaya kadar devam edeceğini duyurmuştu. Peki yasaklar ne zaman kalkacak? Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri neler?

Bakanlığın yayınladığı genelgeye göre; hafta içi belirli saatlerde ve hafta sonu tüm gün olmak üzere yurt genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Hafta içi sokağa çıkma yasağı akşam saat 21.00’de başlıyor ve takip eden gün sabah saat 05.00’de sona eriyor. Hafta sonu ise cuma akşamı başlayan sokağa çıkma yasağı cumartesi ve pazar uygulanıyor.

Sokağa çıkma yasağı boyunca birçok işletmenin çalışma saatlerine de kısıtlama getirilmiş durumda.

KARAR KABİNE TOPLANTISINDA

Corona virüsü ile ilgili alınan yasak kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında alınıyor. Son kabine toplantısı 28 Aralık tarihinde yapılmış ve okulların açılış tarihi ertelenmişti. Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı ancak bu hafta içinde yapılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu