Hastaneler

Yeni Sincan Devlet Hastanesi Ne Zaman Açılıyor?

Ankara Sincan şehir hastanesi ne zaman açılacak?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Ankara DR. NAFİZ KÖREZ SİNCAN DEVLET HASTANESİ, yeni hizmet binasına taşınmak için gün sayıyor.
2022 yılı ortalarında tamamlanması beklenen yeni binası 110.211 m² alanı kapsayacak şekilde modern ve kaliteli hizmet sunması beklenmektedir.

Yeni Sincan Devlet Hastanesi, Ankara’nın en büyük ve en modern hastane projeleri arasında yer almaktadır. Yeni hastanenin Sincan ile birlikte Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti vermesi bekleniyor.

Ankara İl Sağlık Müdüründen Yeni Hastaneyi Ziyaret

Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe, Sincan ilçemizde yapımı devam eden 480 yataklı devlet hastanesi ve 97 ünitli ağız ve diş hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.
Kurtcebe, aynı kampüs içerisinde bulunan ve açılış için gün sayan yeni hastanelerin; acil servis, poliklinik, yataklı servis, yoğun bakım, görüntüleme ve laboratuvar alanlarını inceleyerek, firma yetkilileri ve başhekimlerden güncel durumu hakkında bilgi aldı.

Yeni Sincan Devlet Hastanesi

178 poliklinik ile hastalara hizmet vermeye başlayacak olan yeni devlet hastanesinde; 48’i erişkin, 13’ü çocuk ve 23’ü yenidoğan olmak üzere toplam 84 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 25 ameliyathane bulunuyor. Hastane ayrıca 10+1 ünitlik diyaliz merkezi, 10 adet Sancı Doğum Lohusa (SDL) odası ve 29 yataklı palyatif servise de sahip.
Polikliniklerden diyaliz hizmetlerine kadar geniş sağlık hizmeti sunulacak hastane, 5 anjiyo odası ve çocuk kreşini de bünyesinde barındırıyor.
Yaklaşık 111 bin metrekarelik alan üzerine kurulan, modern mimari yapısı ve son teknolojiye sahip cihazlar ile hizmet vermeye başlayacak olan yeni hastanede, 772 araç kapasiteli otopark da yer alıyor.
Yeni ağız ve diş hastanesinin ise; 89’u ikili ve 8’i tekli olmak üzere 97 ünit kapasitesi bulunuyor.
Kısa zamanda hizmet vermeye başlayacak yeni devlet hastanesi ve ağız ve diş hastanesi; Sincan ile birlikte Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımıza da sağlık hizmeti verecek.

Sincan devlet Hastanesi yeni bina ne zaman açılacak?

2018 yılı içinde temeli atılan ve 2022 yılı sonunda (Eylül – Aralık) açılacağı tahmin edilen hastane 480 Yataklı ve 90 Ünit Ağız Diş Sağlığı Merkezi ile hizmet verecektir.

Sincan’a yeni hastane nereye yapılıyor?

Sincan Devlet Hastanesi Ayaş Ankara Yolu Üzerinde Sincan Fatih Stadyumun ve Sinan Şamil Şam Spor Kompleksinin yanına yapılıyor.

 

Yeni Sincan Devlet Hastanesi personel alımı

Yeni yapılan Sincan Devlet Hastanesi personel alımı yapılmayacak, kendi personeli ile devam edecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu