Manşet HaberŞehir Hastaneleri

CHP’li Murat Emir’in “Şehir hastanesinde bayramda acil ameliyat yapacak ekip yok” iddialarına cevap o hastaneden geldi

Ankara Etlik Şehir Hastanesi o iddialara yanıt verdi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, 19 yaşındaki bir gencin gözüne taş çarpması sonrası Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ne gittiğini, ancak hastaya acil ”VCR ameliyatı” yapılması kararı verilmesine rağmen “tatildeyiz” denilerek sevk edildiğini bildirdi. Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “İşte çok övündüğünüz şehir hastanesi ama gerekli organizasyonu yapmadığınız için bayramda acil ameliyat yapacak ekip yok” dedi.

Murat Emir, resmi ”X” hesabından 19 yaşındaki bir gencin gözüne taş çarpması sonrası Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ne gittiğini, ancak hastaya acil ”VCR ameliyatı” yapılması kararı verilmesine rağmen “bayram sebebiyle” denilerek sevk edildiğini kaydetti. Emir’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek, yaptığı paylaşım şöyle:

19 yaşında genç gözüne taş çarpması sonrası Ankara Etlik Şehir Hastanesine geliyor. Hastaya ACİL!!! VRC ameliyatı yapılması gerekir kararı veriliyor ama tatildeyiz, ameliyatı en erken 24 haziranda yapabiliriz denerek sevk ediliyor. İşte çok övündüğünüz şehir hastanesi ama gerekli organizasyonu yapmadığınız için bayramda acil ameliyat yapacak ekip yok.  @drfahrettinkoca

CHP Grup Başkanvekili Murat Emir’in bu paylaşımının ardından Ankara Etlik Şehir Hastanesi Kamuoyuna açıklama yaptı, yapılan açıklamada:

KAMUOYUNA DUYURU
15.06.2024

Hastanemiz acil servisine 14.06.2024 tarihinde gözde yabancı cisim şikayetiyle dış merkezden yönlendirilen hastanın muayene süreçleriyle ilişkili yapılan çeşitli sosyal medya paylaşımlarımdan dolayı kamuoyunun aydınlatılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Hasta için gerekli tetkikler yapılmış ve göz hastalıkları bölümünce değerlendirilmiştir. Hasta için gerekli olan acil işlem göz hastalıkları uzman hekimince yapılabilmekte olup halihazırda hastanemizde de birçok kez gerçekleştirilmiştir. Şimdiye kadar merkezimizden bu durum nedeniyle herhangi bir hasta sevki gerçekleştirilmemiştir. Hem mesai içi hem de mesai dışı zamanlarda bu işlem için gerekli personel ve donanım hastanemizde mevcuttur. Bu ve başkaca endikasyonlarla birçok hasta dış merkezden merkezimize yönlendirilmekte ve tedavi olmaktadır.
İddiaların aksine, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda hastanemizde herhangi bir hasta mağduriyeti oluşturmamak için gerekli organizasyonlar yapılmış ve tüm branşlarda gerekli önlemler alınmıştır. Kişinin sevki ile ilgili bölüm notunda yazan bilgiler uzmanlık öğrencisi ile nöbetçi uzman hekim arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanmış, hastanın yatışı önerilmiş ancak hasta tedaviyi reddederek hastaneden ayrılmıştır.
Hastamıza yönelik en ufak bir ihmal ihtimaline dahi tahammülümüz yoktur. Konu ile ilgili idaremizce gerekli idari ve disiplin soruşturması başlatılmış olup konu titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu